BeAware-Banner
High-DPI (retina) logo
Seksualinis priekabiavimas darbo vietoje
Prevencija | Sensibilizacija | Profesionalumas

#2 Birželis 2020

Dabartinė situacija


Pasaulinio lygmens COVID-19 protrūkis parodė, kad mūsų dabartinį gyvenimą apibūdina nepastovumas, netikrumas, kompleksiškumas ir dviprasmiškumas. Šios pandemijos padariniai paliko pėdsakus kiekviename iš mūsų ir nenuginčijamai paveikė įvairias visuomenės dalis. Galbūt dar nematome visų padarinių, tačiau ką tikrai žinome – privatus ir profesinis gyvenimas perėjo į skaitmeninį pasaulį.
Be-Aware-people
Nors pastaraisiais mėnesiais mūsų dėmesys buvo sutelktas į priemones koronaviruso stabdymui, seksualinis priekabiavimas nedingo iš problemų sąrašo. Galima sakyti, yra netgi atvirkščiai - žodinis ir nežodinis priekabiavimas skaitmeniniame pasaulyje taip pat yra viena iš diskriminacijos formų, egzistuojančių nuotolinio darbo sąlygomis šalims paskelbus karantinus. Be to, jau žinoma, kad ypač moterys yra paveikiamos ekonominio nuosmukio, kuris šiuo atveju taip pat jau yra arba gali būti pandemijos pasekmė.

Europos lygmeniu buvo įsteigtos kelios pagalbos linijos, įskaitant skirtas kreiptis dėl seksualinio priekabiavimo klausimų. Tačiau norint patenkinti darbo aplinkos be seksualinio priekabiavimo poreikį, reikia organizacinio lygmens prevencijos, sensibilizacijos ir profesionalaus elgesio seksualinio priekabiavimo atveju. Būtent tai mes siūlome įgyvendindami projektą „Be Aware“ – mišraus mokymosi principu sukurtus mokymus sprendimus priimantiems asmenims ir žmonėms, dirbantiems aktualioje mokymams srityje. Šių mokymų dalyviams suteikiama galimybė veikti kaip “Be Aware” mentoriams.

Kas iki šiol įvyko?

Prieš pat krizei ištinkant Europą, mes turėjome galimybę surengti susitikimą Insbruko mieste, Austrijoje, vasario 12 ir 13 dienomis. Mes sutelkėme dėmesį į mokymų apie sistemines prevencijos priemones rengimą, taip pat į sąmoningumo ir paramos organizacijose ugdymą, kas yra pateikiama mokymuose organizacijoms. Visą medžiagą ir mokymus nemokamai bus galima atsisiųsti šešiomis kalbomis (bulgarų, anglų, vokiečių, lietuvių, ispanų, turkų) iš mūsų tinklalapio.

Standartai profesiniams mokymams

Kokių įgūdžių ir kompetencijų reikia norint tapti “Be Aware” mentoriumi? Vienas iš pavyzdžių yra mikropolitinė kompetencija, kurios dalyviai mokosi visų mokymų metu ir kuri yra ekspertų žinių apie seksualinį priekabiavimą dalis, apibrėžta „Profesinio mokymo standartuose“.

Sisteminės priemonės ir parama organizacijose

Šiame mokymų dokumente partnerystė leido surinkti bendrą informaciją šia tema, kad mokymų instruktorius, prieš pradėdamas gilintis į seksualinio priekabiavimo darbo vietoje panaikinimo sprendimus, apie tai turėtų pirmines žinias. Be to, dokumente pateikiama kaip žingsnis po žingsnio kurti veiksmų planą skundo atveju bei galima rasti prevencijos priemonių, skirtų sukurti darbo aplinką be seksualinio priekabiavimo.

Sąmoningumas organizacijose

Pagrindinis šios mokomosios medžiagos dėmesys skiriamas tiek teorinėms, tiek praktinėms priemonėms ir metodams, skirtiems kovoti su seksualiniu priekabiavimu darbo vietoje ir atkreipti dėmesį į organizacinės struktūros ir kultūros svarbą mažinant šią problemą. Dokumente apžvelgiami galimi ilgalaikių pokyčių organizacijose užtikrinimo būdai ir pateikiami tiek nuotoliniai, tiek auditoriniai mokymai, siekiant pagerinti personalo vadybininkų, profesinio mokymo instruktorių, mokytojų, tarpininkų ir darbuotojų atstovų profesinį tobulėjimą. Mokymai apima organizacinės aplinkos, sąmoningumo didinimo organizacijose, pašalinių asmenų intervencijos, pokyčių valdymo ir kitas temas.

Mūsų Be Aware vaizdo įrašas

Kas gali būti paveiktas seksualinio priekabiavimo ir kas gali priekabiauti, kas tiksliai yra seksualinis priekabiavimas – žvilgtelkite į mūsų paruoštą vaizdo įrašą čia!
Mūsų Be Aware vaizdo įrašas
Dėkojame už bendradarbiavimą vaizdo įrašo kūrėjams Treeto.

Kas toliau: tolimesni žingsniai

Be-Aware-team-besprechung
Rudenį pradedame organizuoti auditorinius ir nuotolinius mokymus įmonėse.

Jei susidomėjote, kviečiame susisiekti su mumis dėl pirminės konsultacijos.

Laukiame būsimo mūsų susitikimo Turkijoje.

Be Aware

Partnerių organizacijos

frauen-im-brennpunkt

Frauen im Brennpunkt

Austrija
www.fib.at
gender-alternatives-foundation

Gender Alternative Foundation

Bulgarija
https://genderalternatives.org/
magenta-consultoria

Magenta Consultoria S.L.U.

Ispanija
https://magentaconsultoria.com
Samsun Aile ve Sosyal Politikalar II Müdürlügü

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

Turkija
https://www.ailevecalisma.gov.tr/samsun
Social Innovation Fund

Social Innovation Fund

Lietuva
https://www.lpf.lt
EU-Logo-Erasmus-plus
The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.
facebook