[CZ]   [EN]   [GR]   [LV]   [LT]   [SR]  
Home Back Bibliotekų ir mokymosi visą gyvenimą organizacijų bendradarbiavimas siekiant sėkmingai skleisti
bei panaudoti mokymosi visa gyvenimą programos projektų rezultatus
Mis atstovavimas

Biblioteka: Belgrado miesto biblioteka, Serbija, kontaktui: sandranikolic@gmail.com

Partneris: JAV ambasada Belgrade


Belgrado miesto biblioteka bendradarbiaudama su JAV ambasada Belgrade organizavo programą Miss atstovavimas, kurią sudarė dokumentinio filmo „Miss atstovavimas" peržiūra ir po jos vykusi diskusija.

Diskusijos dalyvių grupę sudarė dr. prof. Caroline Heldman (Los Andželo vakarų koledžo profesorė), ponia Gordana Comic (Nacionalinės Serbijos asamblėjos atstovė), ponia Natalija Mićunović (Serbijos vyriausybės Lyčių lygybės valdybos direktorė) ir ponia Tanja Ignjatovic (NVO Savarankiškos moters centras). Programa vyko vienoje iš Belgrado miesto bibliotekų esančiame „Amerikietiškame kampelyje“.

Filmo scenarijaus autorė ir režisierė ponia Jennifer Siebel Newsom atskleidžia kaip vyraujančios žiniasklaidos priemonės prisideda prie nepakankamo moterų, turinčių Amerikoje galią ir įtaką, atstovavimo. Filmas pristato ribotą ir dažnai nepagarbų moters ir merginos žiniasklaidoje įvaizdį, kuris moteriai trugdo ne tik siekti aukščiausių pozicijų, bet ir pasijusti stipria ir pasitikinčia savimi.

Filmo siužetą sudaro paauglių merginų istorijos ir verčiantys susimąstyti intervių su politikais, žurnalistais, pramogų pasaulio atstovais, aktyvistais ir profesoriais, tokiais kaip Condoleezza Rice, Lisa Ling, Nancy Pelosi, Katie Couric, Rachel Meadow, Jackson Katz, Jean Kilbourne ir Gloria Stein. Filmas pateikia stulbinančius faktus, kurie sukrečia žiurovus ir pateikia jiems visai kitą perspektyvą.

Žiniasklaida pačiu įtikinamiausiu būdu formuoja kultūros normą ir kolektyvinę nuomonę, jog jaunimas suvokia, kad moters vertė ir galia slypi jos jaunystėje, grožyje ir seksualume, bet ne savybėse, kurios būdingos geram vadovui. Moterys per paskutinius kelis dešimtmečius pasaulyje padarė pažangą lyderystės srityje, tačiau Jungtinės Valstijos yra 90 vietoje pagal moterų dalyvavimą įstatymų leidyboje, tik 3% moterų užima įtakingas pozicijas žiniasklaidoje, tačiau 65% moterų ir merginų kenčia nuo maitinimosi sutrikimų problemų.

Po filmo peržiūros vyko diskusija apie dabartinę situaciją.

Poveikis

Tiesioginis poveikis :

Pagrindinis šios programos poveikis yra informacijos skleidimas, jog tas, kuris tobulėja visą gyvenimą gali ir turi būti verslo ir politinio gyvenimo dalimi - nesvarbu jis vyras ar moteris. Taip pat buvo pasiūlyti žingsniai, kurių reikėtų imtis, siekiant, kad daugiau moterų užimtų vadovaujančias pozicijas. NVO Savarankiškos moters centras siūlo galimybes visą gyvenimą stiprinti reikiamus įgūdžius, kurie turėtų atitikti dabartį ir paruošti lyderius ateičiai.

Netiesioginis poveikis :

Kadangi viena iš nagrinėtų temų buvo žiniasklaida ir svečių tarpe buvo labai įtakingų kultūros ir politikos asmenybių, dalyvavo gausus žurnalistų būrys. Jų dalyvavimas buvo gera proga pristatyti „Amerikietiško kampelio“ darbą ir apimtis.




Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį,
todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.