Patirtis dalyvaujant nacionaliniuose, Europiniuose ir tarptautiniuose projektuose
2024-2026
SkillsXcellerate: Verslumas – kelias jaunimui į nepriklausomybę
Projekto nr.: 2023-2-SE02-KA220-YOU-000171087
Projekto koordinatorius: K&R EDUCATION Malmö AB, Švedija.
Dalyvaujančios šalys: Slovėnija, Švedija, Graikija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ KA220-YOU - Bendradarbiavimo partnerystės jaunimo srityje.
Projekto tikslas - sukurti mokomuosius modulius su daugialypės terpės turiniu, skirtus jaunimo (18+) verslumo gebėjimų ugdymui, kad jie galėtų naudotis aukštos kokybės ištekliais verslumo tema, atitinkančiais jų skirtingas gyvenimo situacijas ir įveikiančiais stereotipus. Siekiant šio tikslo bus tobulinami su jaunimu dirbančių darbuotojų pedagoginiai / techniniai įgūdžiai, jie bus mokomi įvairiomis verslumo temomis ir problemų sprendimo strategijų, padedančių užmegzti ryšį su socialinės rizikos jaunimu ir jį motyvuoti.
Projekto tikslai:
2023-2026
Skaitmeniniai Europos 4.0 piliečiai
https://digitalcitizens.eu/
Projekto nr.: 2023-1-PL01-KA220-ADU-000155541
Projekto koordinatorius: Gdansko technologijos universitetas, Lenkija.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Kipras, Graikija, Italija, Lietuva, Portugalija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Šiuo projektu siekiama, kad mokymasis ir švietimas apie naujas skaitmeninio amžiaus technologijas taptų prieinamesnis daugeliui žmonių Europoje.
Šiuo projektu reaguojama į neatidėliotiną poreikį suteikti kokybiškas mokymosi galimybes toms ES gyventojų grupėms, kurios turi mažesnes galimybes dalyvauti ateities darbo rinkoje ir pilnavertiškai dalyvauti ateities visuomeniniame gyvenime, t. y. tiems europiečiams, kuriuos labiausiai paveikė skaitmeninė atskirtis. Projektu siekiama sukurti išsamią mokymo programą, kurią sudaro:
Plėtojant projekto veiklą tikimasi, kad:
2023-2025
Jaunimo finansinio raštingumo ugdymas (FINYOUTH)
Projekto nr.: 2023-1-ES02-KA220-YOU-000154658
Projekto koordinatorius: ACCION LABORAL, Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Kipras, Ispanija, Italija, Lietuva, Graikija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ KA220-YOU - Bendradarbiavimo partnerystės jaunimo srityje.
Projekto tikslas - padėti jauniems žmonėms, gaunantiems mažas pajamas ir/ar patiriantiems socialinę riziką neįklimpti į pernelyg dideles skolas ir internetinių lošimų pasaulį. Siekiant šio tikslo, tiek jaunimas, tiek su jaunimu dirbantys darbuotojai iš organizacijų partnerių ir jaunimo organizacijų, tiesiogiai nedalyvaujančių projekte, bus apmokyti naudoti žaidybinę metodiką, skirtą mokyti finansinio raštingumo. Ugdant jaunimo darbuotojų gebėjimus, kurių jiems reikia dirbant tiek tiesioginiu, tiek nuotoliniu būdu (nes žinios jiems bus perduodamos tiek per internetinę aplinką, tiek tiesioginiu būdu) ir kuriant metodiką, kuri padėtų pasiekti ne miesto vietovėse gyvenantį jaunimą ir užkirsti kelią tam tikroms skaitmeninimo rizikoms ir pasekmėms, kaip antai internetiniai lošimai, bus siekiama įgyvendinti jaunimui skirtą specifinį prioritetą „Darbo su jaunimu kokybės, naujovių ir pripažinimo didinimas“.
2023-2025
DigFinLit: skaitmeninis finansinis raštingumas siekiant socialinės ekonominės įtraukties ir lygybės
https://digfinlit.eu/
Projekto nr.: 2023-1-LT01-KA220-ADU-000151748
Projekto koordinatorius: Kauno rajono švietimo centras, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Kipras, Ispanija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Projektu siekiama sukurti mokymosi platformą suaugusiems asmenims, siekiantiems patobulinti skaitmeninius finansinio raštingumo įgūdžius. Šie įgūdžiai padės tinkamai suvokti finansinę informaciją ir priimti apgalvotus sprendimus asmeninių valdymo finansų srityje.
Projektu siekiama:
2023-2025
Policijos ir kitų saugos tarnybų pareigūnų bendravimo įgūdžių tobulinimui skirta edukacinė platforma ir žaidybinės priemonės (POL COM)
Projekto nr.: 2023-1-CZ01-KA220-VET-000167148
Projekto koordinatorius: Mise Hero s.r.o., Čekijos Respublika .
Dalyvaujančios šalys: Čekijos Respublika (Mise Hero s.r.o. ir Mindset Mentors), Rumunija (CPIP ir EUROPOL), Lietuva (MRU ir SIF).
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA2 – Bendradarbiavimo partnerystės profesinio mokymo srityje.
POL COM projekto tikslas - dėstytojų kompetencijų tobulinimas pareigūnus rengiančiose institucijose, siekiant padėti plėtoti būsimų teisėsaugos ir kitų saugos tarnybų pareigūnų bendravimo įgūdžius.
Projekto uždaviniai:
Projekto rezultatai:
2023-2024
FEM-ABLE: moterų dalyvavimo politinėje srityje skatinimas
https://femable.eu/
Projekto nr.: 101088295
Projekto koordinatorius: LUSOFONOS UNIVERSITETAS, Portugalija.
Dalyvaujančios šalys: Kipras, Graikija, Italija, Lietuva, Portugalija, Ispanija ir Švedija.
Finansavimo šaltinis: Bendrai finansuojama iš Europos Sąjungos piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos (CERV).
Šiuo projektu siekiama skatinti lyčių lygybę politiniuose sprendimų priėmimo procesuose. Projekte kuriamos nacionalinės strategijos ir bendradarbiaujama su suinteresuotaisiais subjektais siekiant sėkmingai integruoti tyrimų rezultatus į nacionalinę politiką. Projektas prisidės prie lygiaverčio moterų ir vyrų atstovavimo politinių sprendimų priėmime, bei įtraukesnės ir teisingesnės visuomenės kūrimo.
Pagrindinės projekto veiklos:
2023
Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija
Projekto nr.: HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013
Projekto koordinatorius: Kauno rajono savivaldybės administracija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Finansuoja Europos Sąjunga.
Socialinių inovacijų fondas kaip Kauno r. savivaldybės administracijos partneris įgyvendina projektą „PABĖGĖLIŲ IŠ UKRAINOS PRIĖMIMAS IR ANKSTYVA INTEGRACIJA“ NR. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013, finansuojamą iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo pagal priemonės „Pagalba ekstremaliosios situacijos atveju“ lėšų.
Projekto tikslas – prisidėti prie ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos.
Projekte numatytos veiklos, kuriomis skatinama užsieniečių, jų šeimos narių, atvykusių kartu į Lietuvos Respubliką, integracija į bendruomenę:
2023
Pažanga pokyčiams: Socialinių inovacijų fondo neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų strateginė plėtra bei pokyčio vertinimas
Projekto nr.: 7-NVOIS05436/2023
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekto partneriai:
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 7-NVOIS05436/2023
Projekto tikslas – stiprinti Socialinių inovacijų fondo institucinius gebėjimus vykdyti strateginę plėtrą, teikiant skaitmenizuotas neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešąsias paslaugas, skirtas socialiai atskirtų asmenų integracijai į visuomenę ir darbo rinką, bei užtikrinti šių paslaugų efektyvumą, vykdant kokybiškos savanoriškos veiklos plėtrą bei atliekant teikiamų paslaugų poveikio vertinimą.
Projekto tikslui pasiekti bus:
I. Vykdoma SIF strateginė plėtra, sustiprinant institucinius gebėjimus, reikalingus padidinti SIF darbo efektyvumą kokybiškai teikti skaitmenizuotas neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešąsias paslaugas ir išplečiant jas Lietuvos mastu. Įvertinus SIF skaitmenizavimo situaciją teikiant neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešąsias paslaugas bus parengtas bei 2023 m. paviešintas organizacijos svetainėje SIF strateginis planas 2024-2026 metams su integruotu skaitmeninės transformacijos planu bei sukurta, patvirtinta ir pradėta taikyti SIF skaitmenizuotų neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamų grupių integracijai į visuomenę ir darbo rinką, poveikio vertinimo metodika.
II. Sustiprinta ir pagerinta SIF neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamų grupių integracijai į visuomenę ir darbo rinką, kokybė pritaikant šias paslaugas savarankiškam nuotoliniam arba mišriam mokymuisi pasitelkiant skaitmenines technologijas:
Sukurtos viešajam naudojimui pritaikytos ir patalpintos virtualioje SIF e-platformoje 2 socialines inovacijas skatinančios neformaliojo suaugusiųjų švietimo skaitmenizuotos paslaugos:
Teikiant šias projekto metu sukurtas neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas mišriuoju būdu Marijampolės ir Panevėžio apskrityse apmokyta ir motyvuota įveikti socialinę atskirtį 40 asmenų.
Surengtos apskrito stalo diskusijos su Užimtumo tarnybos, savivaldybių ir joms pavaldžių įstaigų atstovais, dirbančiais socialinėje bei švietimo srityse, skirtos sukurtų viešų paslaugų pristatymui bei išbandytų mišraus mokymosi programų Panevėžyje bei Marijampolėje rezultatų apibendrinimui, aptarta šių paslaugų plėtros į kitus Lietuvos regionus galimybė.III. Patobulintos SIF savanorių kompetencijos kokybiškai teikti neformaliojo suaugusiųjų švietimo skaitmenizuotas viešąsias paslaugas, skirtas socialiai pažeidžiamų grupių integracijai į visuomenę ir darbo rinką:
IV. Užtikrinamas SIF finansinis tvarumas atliekant organizacijos auditą bei jį viešinant tinklalapyje kartu su finansine bei veiklos atskaita.
Projekte numatyta tarpsektorinė partnerystė su Panevėžio rajono švietimo ir Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centrais, kurie atstovauja valstybinį sektorių, bei Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi asociacija bus reikšminga užtikrinant SIF sukurtų socialines inovacijas skatinančių neformaliojo suaugusiųjų švietimo skaitmenizuotų viešųjų paslaugų kokybę bei plėtrą Lietuvos mastu. Taip pat bus vykdoma plati projekto veiklų sklaida ir rezultatų viešinimas NVO, švietėjams, savivaldybių institucijoms, visuomenei.
Projektas prisidės prie spartesnės teikiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų skaitmeninės transformacijos bei skaitmeninių technologijų plėtros, kuri yra būtina švietimo sistemai, įskaitant ir neformalųjį švietimą, besimokančiuosius ir švietimo paslaugas teikiančius asmenis.
Projekto viešumui užtikrinti informacija apie projektą viešinama pareiškėjo bei partnerių tinklalapiuose, socialinių tinklų paskyrose.
2023
Informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas, stiprinant kartų solidarumą ir gerinant vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę
Projekto nr.: JVAŽ03312
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekto partneris: Samariečių daugiafunkcis centras, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Finansuojama suma: 40 000,00 Eur.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 14 JVAŽ03312/2023
Projekto tikslas – pasitelkiant jaunimo savanorius ugdyti vyresnio amžiaus žmonių gebėjimus praktikoje naudotis naujausiomis informacinių technologijų priemonėmis.
Siekiant padėti vyresnio amžiaus asmenims prisitaikyti prie skaitmeninės transformacijos, kurią paspartino pandemija, ir atliepti vyresnio amžiaus asmenų poreikius kasdieniniame gyvenime naudotis informacinėmis technologijomis:
Projekto poveikis
Jaunimo savanoriams pravedus individualius mokymus vyresnio amžiaus žmonėms, 80 asmenų išmokę daugelį kasdienių dalykų atlikti patys neprašydami aplinkinių pagalbos, tampa savarankiškesni, jaučiasi saugiau, o galėdami palaikyti bendravimą su artimaisiais ir draugais laimingesni. Savanorių išmokyti vyresnio amžiaus žmonės geba prisijungti prie įvairių platformų, registruotis gydytojų konsultacijoms, naudotis el. bankininkyste, valstybės įstaigų (VMI, SoDra ir kt.) internetinėmis svetainėmis, sumokėti mokesčius, užsisakyti internetu maisto produktus, higienos ir buities prekes, nusipirkti vaistus, naudotis paštomatais, rasti reikiamos informacijos, įdomios veiklos, skaityti naujienas internete, atrasti pomėgius ir bendraminčių ratą.
Siekiant užtikrinti projekto sklaidą bei veiklų tęstinumą, vykdoma viešinimo kampanija, taip informacija apie projekto sėkmę perduoda patys projekto dalyviai, paskatindami savo pažįstamus dalyvauti projekto veiklose.
Jaunosios ir vyresniosios kartos sinergija – tai atspirtis inovatyvių savanoriško darbo metodų paieškai ir kūrimui, kartų solidarumas ir tarpusavio supratimas, sėkmės pagrindas vykdyti vyresnės kartos mokymus skaitmeninių technologijų naudojimosi temomis.
2023-2024
PEACE – Parasimpatinę stimuliaciją stiprinančios ir įgalinančios veiklos
Projekto nr.: 2022-2-AT01-KA210-ADU-000093775
Projekto koordinatorius: Meta4 Innovations e.U., Austrija.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Estija, Graikija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA210-ADU.
Projekto PEACE tikslas - pagerinti švietėjų ir kitų švietimo darbuotojų kompetencijas užtikrinant sėkmingą suaugusiųjų, turinčių PTSS (Potrauminis streso sutrikimas), mokymąsi, suteikiant jiems priemonių ir veiklų rinkinį, kuris padės gerinti susikaupimą, atsipalaidavimą ir motyvaciją palaikant ir stimuliuojant parasimpatinę nervų sistemą, kas padidins mokymosi sėkmę.
Pagrindinė tikslinė grupė - suaugusiųjų švietimo mokytojai, socialiniai darbuotojai ir kiti suaugusiųjų švietimo darbuotojai. Galutiniai naudos gavėjai bus suaugusieji, patyrę traumą (karą, nelaimę, seksualinę prievartą ar smurtą) ir dėl to susiduriantys su mokymosi sunkumais šalių partnerių suaugusiųjų švietimo įstaigose.
Pagrindinis rezultatas: skaitmeninė internetinė duomenų bazė, didinanti informuotumą apie traumas ir apimanti parasimpatinės veiklos priemones bei išteklius suaugusiųjų mokymosi aplinkai. Ją sudaro 120 parasimpatinės veiklos šaltinių, suskirstytų pagal penkis pojūčius.
2022-2024
Pažintinių gebėjimų lavinimas vyresniame amžiuje
Projekto nr.: 2022-1-ES01-KA220-ADU-000089799
Projekto koordinatorius: Grupo DSG Consultores, Formación e Innovación S. L., Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Prancūzija, Kipras, Vokietija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Projekto tikslas - lavinti pažintinius vyresnio amžiaus žmonių gebėjimus, kurie nuo tam tikro amžiaus natūraliai mažėja. Tokiu būdu pagyvenusiems žmonėms bus lengviau įgyti naujų įgūdžių, o mokymosi procesas taps sklandesnis. Be to, jie įgaus daugiau pasitikėjimo savimi, o tai padės sumažinti baimes naudoti skaitmenines technologijas kasdienėje veikloje. Suteikdami savo tikslinei grupei skaitmeninių įgūdžių, prisidėsime prie jų įtraukimo į skaitmeninę visuomenę, kurioje kasdien daugėja operacijų atliekamų pasitelkiant skaitmenines technologijas.
Pastebėjome poreikį lavinti kai kurias kognityvines vyresnio amžiaus žmonių funkcijas, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusias su skaitmeniniais įgūdžiais. Projekto metu bus lavinami žemiau išvardinti intelektai:
2022-2024
NOW-SEE: naujos galimybės moterims, kuriant tvarų aplinkosauginį verslą
https://now-see.erasmus.site/
Facebook
Projekto nr.: 2022-1-RO01-KA220-ADU-000086685
Projekto koordinatorius: Asociatia INOVATRIUM – Timisoara, Romania.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Lenkija, Ispanija, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Pasaulis keičiasi. Mokymasis siekti aplinkos tvarumo yra pagrindinis ES orientyras, kaip švietimas ir mokymas gali padėti ugdyti įgūdžius ir kompetencijas, reikalingus perėjimui prie ekologiškos ekonomikos. Dalyvavimas tvariame versle siejamas su verslininkų vaidmeniu tvariame vystymesi, kai tvarūs ir aplinkai draugiški sprendimai tampa verslo veiklos pagrindu ir siekiu.
Pagrindinis NOW-SEE tikslas - įgyvendinti Europos žaliąjį kursą, kuriant žaliosios transformacijos kultūrą versle ir įgalinant bei mokant moteris tvaraus, aplinkai draugiško (SE) verslo. Todėl NOW-SEE viešins moterų verslininkių sėkmės istorijas kaip sektinus pavyzdžius, sudarys sąlygas moterims ugdyti lyderystės ir tvarumo, aplinkosaugos ir socialinio verslumo kompetencijas, siekiant užtikrinti moterų sėkmę jų pasirinktoje profesinėje veikloje.
2023
Politinis moterų dalyvavimas pažangai: nuo analizės iki veiksmo
Projekto koordinatorius: Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto Nr. 1-MVLGP05408/2023.
Projekto partneriai:
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 1-MVLGP05408/2023
Projektu siekiama paskatinti moteris įsitraukti ir aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime bei rinkimuose, taip pat mažinti stereotipus, susijusius su lytimi politinėje veikloje, vykdant informacines, švietėjiškas bei advokacines veiklas, paremtas faktais ir duomenimis grįsta analitika.
2023-2024
Lietuvos moterų lobistinės organizacijos stiprinimas, jos narių ir savanorių kompetencijų didinimas bei tarptautinio bendradarbiavimo skatinimas, siekiant užtikrinti kokybišką ir sistemingą visuomenės interesų atstovavimą moterų ir vyrų lygybės politikoje
Projekto koordinatorius: Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto Nr. 2-NOBP05774/2023.
Projekto partneriai:
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 2-NOBP05774/20232
Projekto tikslas – sustiprinti Lietuvos moterų lobistinės organizacijos gebėjimus sistemingai ir efektyviai siekti faktinės moterų ir vyrų lygybės Lietuvoje, padidinant jos narių bei savanorių kompetencijas bei plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą.
2022
Kartu su laikmečiu: neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų kokybės gerinimas ir jų prieinamumo pabėgėliams bei trečiųjų šalių piliečiams užtikrinimas
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Finansuojama suma: 23 750 Eur.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 9-NVOK04394/2022
Projektu siekiama užtikrinti Socialinių inovacijų fondo teikiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų kokybišką teikimą interaktyviu būdu, jų kalbinę įvairovę ir prieinamumą pabėgėliams bei trečiųjų šalių piliečiams.
Projekte veiklos yra skirtos:
1) patobulinti Socialinių inovacijų fondo darbuotojų skaitmeninę kompetenciją edukologijos srityje, siekiant užtikrinti kokybišką neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų teikimą interaktyviu būdu;
2) sustiprinti Socialinių inovacijų fondo teikiamas neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas, sukuriant ir išbandant interaktyvaus mokymosi programą „Individualaus verslo pagrindai“, skirtą pabėgėlių ir trečiųjų šalių piliečių moterų integracijai į darbo rinką ugdant jų gebėjimus kurti ir plėtoti individualų verslą;
3) parengti rekomendacijas dėl nevyriausybinių organizacijų neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų užtikrinant jų kalbinę įvairovę ir prieinamumą pabėgėliams teikimo ir jas pasiūlyti Kauno m. savivaldybės institucijoms, atsakingoms už pabėgėlių ir trečiųjų šalių piliečių integraciją.
Projekto rezultatai:
1.1. Įsivertintos Socialinių inovacijų fondo darbuotojų kompetencijos kokybiškai teikti neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešąsias paslaugas interaktyviu būdu pagal sukurtą įrankį „Skaitmeninės kompetencijos edukologijos srityje vertinimas“;
1.2. Patobulintos Socialinių inovacijų fondo darbuotojų kompetencijos kokybiškai teikti neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešąsias paslaugas interaktyviu būdu mokymuose „Skaitmeninė kompetencija edukologijos srityje“;
2.1. Sukurta interaktyvi mokymosi programa „Individualaus verslo pagrindai“, skirta pabėgėlių ir trečiųjų šalių piliečių moterų integracijai į darbo rinką, ir patalpinta virtualiame SIF paslaugų e-portale;
2.2. Sukurtas, publikuotas ir paviešintas mokymosi gidas „Individualaus verslo pagrindai“, skirtas pabėgėliams ir trečiųjų šalių pilietėms moterims;
2.3. Išbandyta mokymosi programa „Individualaus verslo pagrindai“, ugdanti moterų gebėjimus kurti ir plėtoti individualų verslą, apmokant pabėgėles nuo karo Ukrainoje moteris;
3.1. Parengtos rekomendacijos dėl NVO neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų užtikrinant jų kalbinę įvairovę ir prieinamumą pabėgėliams ir trečiųjų šalių piliečiams teikimo bei pateiktos Kauno m. savivaldybės institucijoms.
2022-2024
Priemonių rinkinys savarankiškam internetiniam mokymuisi
https://aid-kit.erasmus.site/lt/
Projekto nr.: 2021-1-DE02-KA220-ADU-000033591
Projekto koordinatorius: Iberika Education Group GGMBH, Vokietija.
Dalyvaujančios šalys: Lenkija, Rumunija, Danija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Projekto tikslas – kelti ir tobulinti suaugusiųjų švietėjų skaitmenines kompetencijas, kad jie galėtų kurti besimokančiųjų poreikius atitinkančius internetinius mokymus.
Pagrindinis projekto tikslas - suteikti suaugusiųjų švietėjams skaitmenines galimybes pateikti neformaliojo mokymosi metodikas, kas užtikrintų aktyvų ir savarankišką besimokančiųjų mokymąsi, tuo pačiu didintų besimokančiųjų įsidarbinimo galimybes ir įtrauktį. Šis projektas pateiks suaugusiųjų švietėjams aktualias skaitmenines priemones ir realaus gyvenimo pavyzdžius, kurie padės kelti jų kvalifikaciją bei kurti aukštos kokybės nuotolinio mokymosi programas. Pateikdamas suaugusiųjų švietėjams jų mokymo programoms tinkamas skaitmenines priemones, šis projektas padeda stiprinti suaugusiųjų švietėjų skaitmeninius gebėjimus ir pristato motyvuojantį neformalų metodinį požiūrį į nuotolinių mokymosi būdų kūrimą.
2022-2024
TRANSFORM: Skaitmeninė transformacija suaugusiųjų švietime, skirta padidinti besimokančiųjų įsitraukimą į interaktyvius mokymus
https://transform.lpf.lt
Projekto nr.: 2021-1-LT01-KA220-ADU-000035360
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Latvija, Graikija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Projektu siekiama sukurti mokymosi erdvę „Skaitmeninė transformacija“, kuri padėtų suaugusiųjų švietėjams ir suaugusiųjų švietimo organizacijoms skaitmeninės transformacijos kelyje – paverčiant jų vedamus mokymus klasėje į aukštos kokybės interaktyvius mokymus, atitinkančius besimokančiųjų poreikius ir užtikrinančius jų aktyvų įsitraukimą.
Suaugusiųjų švietimo organizacijoms suteikiamos priemonės skaitmeninės transformacijos planų kokybei užtikrinti. Interaktyvūs mokymai, skirti suaugusiųjų švietėjų-praktikų skaitmeninėms kompetencijoms tobulinti, grindžiami Europos švietimo darbuotojų skaitmeninių kompetencijų sistema ir apima modulius, skirtus keturioms skaitmeninėms kompetencijoms ugdyti: skaitmeniniai ištekliai; mokymas ir mokymasis; vertinimas; besimokančiųjų įgalinimas.
Projektas padeda suaugusiųjų švietėjams-fasilitatoriams pateikdamas jiems gaires, skirtas užtikrinti suaugusiųjų švietėjų-praktikų interaktyvių mokymų efektyvumą.
2022-2024
SENJORAI+: edukacinės bendruomenės, skatinančios verslumo galimybes vyresniems nei 55 metų bedarbiams
www.seniorplusproject.eu
Projekto nr.: 2021-1-RO01-KA220-YOU-000029132
Projekto koordinatorius: Initiation des seniors aux NTIC association, Prancūzija.
Dalyvaujančios šalys: Kipras, Graikija, Italija, Ispanija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-ADU – Bendradarbiavimo partnerystės suaugusiųjų švietime.
Europos darbo jėga sensta, tačiau mažai vyresnio amžiaus žmonių, ypač moterų, užsiima verslu ir jų verslas yra mažiau orientuotas į augimą nei jaunesnių verslininkų. Verslumo vaidmuo mažinant skurdą, suteikiant galimybes žmonėms iš nepalankių šeimų, pvz., vyresniems nei 50 metų, išsiveržti iš prastesnių pozicijų ir rasti savo sprendimą dėl nedarbo ar diskriminacijos darbo rinkoje, yra pripažįstamas ir mokslininkų, ir verslo praktikų.
Pagrindinis projekto tikslas – sukurti edukacines bendruomenes, kurios dalyvautų nustatant verslo galimybes vyresniems nei 55 metų bedarbiams ir mentoriautų verslumo srityje.
Projektas suteikia žmonėms, vyresniems nei 55 metų, verslumo įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų norint pradėti ir valdyti smulkųjį verslą; profesionalių mentorių ir instruktorių, dalyvaujančių inkubavimo programose ir padedančių jų dalyviams įveikti socialines kliūtis, paramą; naujų verslo idėjų, tinkančių verslumo iniciatyvoms ugdyti; galimybę kartu su kitais asmenimis nuo 55 metų dalyvauti inkubaciniame procese, o tai taip pat praplečia projekto dalyvių paramos tinklą ir palengvina dalijimąsi iniciatyvomis.
2022-2024
ATGAUTAS JAUNIMAS – nepilnamečių ir jaunuolių, linkusių į nusikaltimus ar pakartotinai nusikalsti, požiūrio pertvarkymas per mokymus
www.youthregained.eu
Projekto nr.: 2021-1-RO01-KA220-YOU-000029132
Projekto koordinatorius: CENTRUL PENTRU PROMOVAREA INVATARII PERMANENTE, CPIP, Timišoara, Rumunija.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Graikija, Kipras, Airija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-YOU – Bendradarbiavimo partnerystės jaunimo srityje.
Tyrimai Europos šalyse rodo, kad 60-75 proc. nusikaltimus įvykdžiusių jaunuolių išėję į laisvę nusikalsta pakartotinai. Pagrindinė to priežastis – socialinė atskirtis:
YOUTH REGAINED projekto tikslas – spręsti nusikaltusių nepilnamečių reintegracijos į visuomenę problemą.
Tuo tikslu bus siekiama:
2022-2024
WEED OUT: Atsikratykite smurto HORECA sektoriaus darbo aplinkoje!
Facebook
Projekto nr.: 2021-1-CZ01-KA220-VET-000025684
Projekto koordinatorius: Čekijos gyvybės mokslų universitetas, CZU, Praha, Čekijos Respublika.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Latvija, Kipras, Graikija ir Vokietija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA220-VET – Bendradarbiavimo partnerystės profesinio mokymo srityje.
Smurtas darbo vietoje daro neigiamą poveikį visuomenei, ekonomikai ir europiečių gyvenimo kokybei.
Dažnai smurto atvejai prastai atpažįstami ir paviršutiniškai sprendžiami.
Todėl projektas atliepia poreikį imtis drastiškų veiksmų siekiant kiek įmanoma sumažinti įvairiausių formų smurtą darbo aplinkoje HORECA sektoriuje.
Projekto tikslai:
2022
Informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas, stiprinant kartų solidarumą ir gerinant vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekto partneris: Samariečių daugiafunkcis centras, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Finansuojama suma: 40 000,00 Eur.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. JVAŽ03315
Projekto tikslas – pasitelkiant jaunimo savanorius ugdyti vyresnio amžiaus žmonių gebėjimus praktikoje naudotis naujausiomis informacinių technologijų priemonėmis.
Siekiant padėti vyresnio amžiaus asmenims prisitaikyti prie skaitmeninės transformacijos, kurią paspartino pandemija, ir atliepti vyresnio amžiaus asmenų poreikius kasdieniniame gyvenime naudotis informacinėmis technologijomis:
Projekto poveikis
Jaunimo savanoriams pravedus individualius mokymus vyresnio amžiaus žmonėms, 80 asmenų išmokę daugelį kasdienių dalykų atlikti patys neprašydami aplinkinių pagalbos, tampa savarankiškesni, jaučiasi saugiau, o galėdami palaikyti bendravimą su artimaisiais ir draugais laimingesni. Savanorių išmokyti vyresnio amžiaus žmonės geba prisijungti prie įvairių platformų, registruotis gydytojų konsultacijoms, naudotis el. bankininkyste, valstybės įstaigų (VMI, SoDra ir kt.) internetinėmis svetainėmis, sumokėti mokesčius, užsisakyti internetu maisto produktus, higienos ir buities prekes, nusipirkti vaistus, naudotis paštomatais, rasti reikiamos informacijos, įdomios veiklos, skaityti naujienas internete, atrasti pomėgius ir bendraminčių ratą.
Siekiant užtikrinti projekto sklaidą bei veiklų tęstinumą, vykdoma viešinimo kampanija, taip informacija apie projekto sėkmę perduoda patys projekto dalyviai, paskatindami savo pažįstamus dalyvauti projekto veiklose.
Jaunosios ir vyresniosios kartos sinergija – tai atspirtis inovatyvių savanoriško darbo metodų paieškai ir kūrimui, kartų solidarumas ir tarpusavio supratimas, sėkmės pagrindas vykdyti vyresnės kartos mokymus skaitmeninių technologijų naudojimosi temomis.
2022
Startas lygiavertei karjerai
Projekto koordinatorius: Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuva.
Projekto partneriai: Lygių galimybių plėtros centras, Socialinių inovacijų fondas, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Finansuojama suma: 59 000,00 Eur.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO SUTARTIS NR. 2- MVLGP03015/2022
Projekto tikslas – skatinti moterų ir vyrų lygybę įgyvendinant priemones, skirtas segregacijai dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse mažinti.
Projektu siekiama prisidėti prie lyčių lygybės de facto užtikrinimo, įgyvendinant priemones, skirtas segregacijai dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse mažinti.
Projekte veiklos yra skirtos:
1) ištirti jaunimo grupei įtakos turinčius veiksnius renkantis tipines/netipines lyčiai studijas, profesijas, darbą, švietimo ir darbo srities ekspertų, dirbančių su jaunimu, įtaką tipiniams/netipiniams jaunimo pasirinkimas, parengti rekomendacijas dėl priemonių darbo rinkos segregacijai pagal lytį mažinti;
2) stiprinti švietimo srities darbuotojų kompetencijas lyčių lygybės srityje, ypač šalinant lyčių stereotipus;
3) šviesti vaikus ir jaunimą supažindinant su tipinių/netipinių studijų, profesijų, darbų pasirinkimo galimybėmis, poveikiu ir pasekmėmis bei skatinant juos rinktis netipinio lyčiai pobūdžio profesijas
4) supažindinti visuomenę su
segregacijos dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse problemomis,
priežastimis ir pasekmėmis.
Projekto rezultatai:
1.1. Atliktas kokybinis tyrimas skirtas identifikuoti faktorius, įtakojančius jaunimo pasirinkimus, renkantis specialybes ir profesijas, identifikuota švietimo ir darbo sričių darbuotojų, dirbančių su jaunimu, įtaka specialybių, profesijų, darbų pasirinkimams ir parengta tyrimo ataskaita.
1.2. Parengtos rekomendacijos (švietimo ir darbo rinkos sričių ekspertams, darbuotojams dirbantiems su jaunimu, politikams) dėl priemonių švietimo ir darbo rinkos segregacijai pagal lytį mažinti.
1.3. Parengtas ir pateiktas publikuoti moksliniame leidinyje mokslinis straipsnis, pagrįstas tyrimo duomenimis, parengtas ir pateiktas informaciniams portalams tyrimo duomenimis pagrįstas straipsnis skirtas informuoti visuomenę apie profesijų, specialybių pasirinkimų įtaką skirtingai moterų ir vyrų ekonominei padėčiai.
2.1 Sukurta mišraus mokymosi programa, skirta kelti švietimo srities darbuotojų kompetencijų lyčių lygybės ir nestereotipinio požiūrio į moteris ir vyrus bei jų vaidmenis šeimoje ir visuomenėje klausimais.
2.2 Pagal sukurtą mišraus mokymosi programą pravesti mokymai 5 grupėms ir apmokyta 100 švietimo srities darbuotojų iš trijų projekte dalyvaujančių savivaldybių ( Alytaus, Kauno raj. ir Šilalės raj. ), kurie įgis gebėjimų tinkamai motyvuoti vaikus ir jaunimą rinktis profesijas ne pagal lytį, o pagal gebėjimus ir interesus.
3.1. Parengta vaikų ir jaunimo švietimo renginių, siekiant supažindinti su netipinėmis lyčiai profesijomis ir paskatinti rinktis netipinio lyčiai pobūdžio profesijas, koncepcija, kuri ir ateityje galės būti naudojama neformaliajame jaunimo švietime.
3.2. Pagal sukurtą renginių koncepciją pravesti 5 renginiai Alytaus, Kauno raj. ir Šilalės raj., kuriuose bendrai dalyvaus 150 vaikų ir jaunimo, kurie po renginių pradės vertinti savo profesijos ir karjeros galimybes pagal asmeninius interesus, o ne pagal lytį.
4.1. Parengti ir publikuoti 2 straipsniai supažindinantys su segregacijos dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse problemomis, priežastimis ir pasekmėmis.
4.2. Pravesta socialinė kampaniją internete jaunimui „Lygiavertis pasirinkimas“, ištransliuojant 6 žinutes.
4.3. Sukurtas ir paviešintas internete iki 3 min. animacinis filmas apie nestereotipines profesijas.
4.4. Sukurtas ir publikuotas iki 30 sek. videoklipas "Mano profesija - mano pašaukimas".
5. Sukurtų ir įvykdytų informacinių priemonių bei projekto viešinimo pagalba visuomenė supažindinta su segregacijos dėl lyties švietimo ir darbo rinkos srityse problemomis, priežastimis ir pasekmėmis.
2021 – 2023
ENFEM - Moterų trečiųjų šalių piliečių integracija į vietos bendruomenes pasitelkiant į užimtumą ir verslumą orientuotas vietos strategijas
https://enfem.infoproject.eu/
Facebook
Projekto nr.: 101038287 — ENFEM — AMIF-2020-AG
Projekto koordinatorius: Instituto Politecnico Do (ISCAP) Porto, Portugalija.
Dalyvaujančios šalys: Portugalija, Graikija, Ispanija, Belgija, Kipras, Italija, Rumunija, Slovėnija, Olandija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Bendrai finansuojamas Europos Komisijos pagal AMIF programą.
Trečiųjų šalių piliečiai (TŠP), ypač moterys, yra viena iš pažeidžiamiausių Europos Sąjungos gyventojų grupių, susiduriančių su diskriminacija ir socialine bei ekonomine atskirtimi. Dauguma jų sunkiai randa vietą priimančiosios šalies švietimo sistemoje ir darbo rinkoje, nors gali turėti vertingų įgūdžių ir žinių, kuriuos būtų galima ugdyti, kad jie atitiktų vietos visuomenės poreikius.
Projekto ENFEM tikslas - sudaryti galimybes kurti ir (arba) plėtoti vietos daugiašalį tinklą šalyse partnerėse (10 šalių), kurį sudarytų vietos valdžios institucijos, darbo rinkos atstovai, nevyriausybinės organizacijos, trečiųjų šalių piliečių (toliau TŠP) ir moterų ir (arba) lyčių lygybės organizacijos, o jo bendra vizija bus grindžiama ES 2021-2027 m. integracijos ir įtraukties veiksmų planu. Toks tinklas, vadovaujantis principu "iš apačios į viršų", rengs vietos strategijas, kuriomis bus siekiama sudaryti palankesnes sąlygas moterų TŠP ankstyvai socialinei ir ekonominei integracijai pasitelkiant įsidarbinimą ir verslumą, ir suteiks savo nariams daugiau gebėjimų perduodant žinias ir keičiantis gerąja patirtimi sprendžiant moterų TŠP integracijos iššūkius, atsižvelgiant į vietos visuomenės ir jos piliečių poreikius, kontekstą ir bendruomenių administracines struktūras.
2021–2023
NOVA – „Apverstoji studija „Sėkmingas novatorius”
https://www.nova.lpf.lt/
Facebook
Projekto nr.: 2020-1-LT01-KA227-ADU-094751
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Kipras, Italija, Lietuva, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Prieš COVID-19 pandemiją kultūros ir kūrybos sektoriai (KKS) sudarė apie 3,5% visų ES pagamintų produktų ir paslaugų ir juose dirbo 3% Europos darbo jėgos. Tačiau šiuo metu KKS yra vienas iš labiausiai nukentėjusių sektorių. Eurostato duomenimis, COVID-19 krizė gali paveikti apie 7,3 mln. darbo vietų kultūros ir kūrybos sektoriuose visoje ES. Nepaisant sunkumų, KKS sektoriai krizės metu parodė didžiulį solidarumą - nemokamai siūlė savo kūrinius internete, taip palengvindami izoliacijos metu patiriamus jausmus ir prisidėdami prie žmonių psichinės ir emocinės sveikatos bei gerovės šiais sunkiais laikais. Krizė išbando ES piliečių gebėjimą mąstyti ir veikti netradiciniais ir novatoriškais būdais reaguojant į šias precedento neturinčias aplinkybes.
Siekiant tikslo - stiprinti kultūros ir kūrybos sektorių - gimė dvejų metų trukmės Erasmus+ programos projektas NOVA – „Apverstoji studija „Sėkmingas novatorius". Šeši partneriai iš Lietuvos (SIF ir BKC), Kipro (CSI), Bulgarijos (K&C), Rumunijos (CPIP) ir Italijos (CESIE) bendradarbiauja siekdami NOVA projekto tikslų:
2021
TRANSFORMACIJA INTEGRACIJAI: neformaliojo suaugusiųjų švietimo viešųjų paslaugų, skirtų re-integracijai į darbo rinką ir išsilaikymui joje, kokybės gerinimas pasitelkiant skaitmenines technologijas
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Finansuojama suma: 50 000,00 Eur.
2020 m. pradžioje kilusi COVID-19 pandemija sukėlė netikėtų ir esminių iššūkių įvairiose valstybės gyvenimo srityse, tarp jų ir švietimo sektoriuje.
Daugybė suaugusiųjų švietimo institucijų, vykdančių veiklą įvairiose Lietuvos savivaldybėse, dėl beprecedentės COVID-19 situacijos susidūrė su iššūkiais teikti paslaugas kontaktiniu būdu, dėl to iškilo poreikis skaitmeninei paslaugų transformacijai, t.y. perkelti jas į virtualią erdvę.
Siekiant užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių Lietuvos savivaldybėse pradėtų mokytis savarankiškai pagal skaitmenizuotas paslaugas, būtina stiprinti NVO gebėjimus plėtoti savanorišką veiklą neformaliajame suaugusiųjų švietime, padedant pritraukti kuo daugiau savanorių-konsultantų plačiai teikti saugias nekontaktines mokymosi konsultavimo paslaugas internetu.
Savanoriai padėtų spręsti vieną iš opiausių mūsų visuomenės problemų – socialinę atskirtį, kurią dažnai sąlygoja reikiamų įgūdžių stoka bei menkas dalyvavimas suaugusiųjų mokymosi programose.
PROJEKTO TIKSLAI
PAGRINDINĖS PROJEKTO VEIKLOS
2020-2022
BUILD – Atsparumo stiprinimas šviesesnei ateičiai
https://buildingresilience.eu
Projekto nr.: 2020-2-IS01-KA205-065854
Projekto koordinatorius: Píeta Ísland, Islandija.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva, Airija.
Finansavimo šaltinis: Iš dalies finansuojama Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšomis: KA205-YOU – Strateginės partnerystės jaunimo srityje.
Tyrimai rodo, kad paauglių savižudybės ir savęs žalojimas yra labai sudėtingas reiškinys, kuriam sunku užkirsti kelią ar sumažinti atvejų skaičių. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvadija tai pasauline sveikatos problema.
Projektu „BUILD - Atsparumo ugdymo ir šviesesnės ateities mokyklų programa“, siekiama
stiprinti Islandijos ir Lietuvos 13–14 metų paauglių (8 klasės mokinių) emocinį atsparumą. Tuo tikslu Lietuvoje ir Islandijoje adaptuojama ir išbandoma Airijoje sukurta ir taikyta moksleivių emocinio atsparumo stiprinimo programa. Šio kurso metu mokiniai lavina įveikos įgūdžius ir vidinį atsparumą, padedantį jiems įveikti gyvenime kylančius iššūkius.
Numatomas BUILD kurso poveikis dalyviams (mokiniams) yra teigiamas ir statistiškai reikšmingas jų emocinės savijautos ir požiūrio į ateitį pokytis. Tikėtinas ilgalaikis poveikis - savižudybių skaičiaus mažėjimas Islandijoje ir Lietuvoje.
2020-2022
Kultūrinė įvairovė: įtraukios aplinkos kūrimas mažose Europos bendruomenėse
http://creativeuproject.eu/
Facebook
Projekto nr.: 2020-1-SE01-KA204-077959
Projekto koordinatorius: Circular Centre Ekonomisk Förening, Švedija.
Dalyvaujančios šalys: Švedija, Ispanija, Graikija, Italija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projektas „Kultūrinė įvairovė“ siekia skatinti mažų ir kaimo bendruomenių kultūrinę įvairovę bei įtrauktį dvejose srityse: darbovietėje ir bendruomenėje remiant pozityvų, dvikryptį, integracijos procesą, kuriame dalyvautų darbuotojai, darbdaviai ir paprasti piliečiai, įtraukiant tiek migrantus, tiek vietinius gyventojus.
Projekto tikslas - plėtojant ir išbandant transformuojančią edukacinę veiklą pasitelkus skaitmeninį pasakojimą kaip pagrindinę metodiką, prisidėti prie įtraukiančios darbinės ir gyvenamosios aplinkos kūrimo žmonėms, su įvairia etnine ir kultūrine kilme. Istorijos pasakojimas tampa esminis, kai susiejant įvairias išgyventas patirtis, siekiama diegti naują supratimą, kuris padeda kurti universalią solidarumo ir empatijos kultūrą ir paveikti konkrečius esamų sistemų pokyčius.
2020-2022
STAY SAFE. Seksualinio smurto prieš moteris su protine negalia prevencija
https://staysafeproject.eu/
Projekto nr.: 881693
Projekto koordinatorius: Anziani e non solo, Italija.
Dalyvaujančios šalys: Graikija, Ispanija, Portugalija, Lietuva, Belgija.
Finansavimo šaltinis: EK Teisių, lygybės ir pilietybės programa 2019 m., REC-RDAP-GBV-AG-2019.
Projekto tikslas - paremti tikslinės grupės elgesio pokyčius, naudojant mokomąją techniką, kuri laikoma ypač tinkama tikslinei grupei. Tai pagįsta tiek internetiniu, tiek auditoriniu mokymu, skirtu moterims ir specialistams.
Projektas siekia:
2020-2022
MEGA
https://mega.bupnet.eu/
Projekto nr.: 2019-3-DE04-KA205-018681
Projekto koordinatorius: BUPNET Bildung und Projekt Netzwerk GmbH, Göttingen, Vokietija.
Dalyvaujančios šalys: Vokietija, Austrija, Kipras, Prancūzija, Italija ir Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės jaunimo srityje.
Dėl įvairių priežasčių – Brexit, ekonominės krizės, dešiniųjų populistinės vyriausybės – Europa susidūrė su eurofobizmo banga. 2017 metais Europoje atliktas didelio masto tyrimas apie jaunąją kartą (18 – 34) atskleidė, jog jie jaučiasi savo miesto/ regiono ir šalies dalimi, tačiau tapatinimasis su Europa žymiai mažesnis (11 proc.). MEGA atsižvelgia į šiuos tyrimų rezultus bei siekia juos spręsti jaunimo darbo kontekste, kur neoficialioje aplinkoje galima rasti daug įvairaus socialinio sluoksnio jaunimo.
Projektas siekia sustiprinti jaunus žmones kaip potencialius Europos idėjos ambasadorius, padedant jiems demaskuoti eurofoboinį, populistinį, iškreiptą įsivaizdavimą apie Europos Sąjungą. Neformalus, žaismingas mokymasis pasitelkiant žaidimų motyvavimo galią, sustiprins kritinio mąstymo gebėjimus ir suteiks jiems žinių bei įgūdžių kovoti su eurofobiniais mitais bei pamatyti neiškreiptą Europos realybę.
Pagrindiniai projekto tikslai:
2019-2021
ParentBank – Vienišų tėvų socialinės integracijos skatinimas
https://www.parentbank.eu
Projekto nr.: 2019-1-RO01-KA204-063798
Projekto koordinatorius: Asociatia Habilitas – Centru de Resurse si Formare Profesionala, Rumunija.
Dalyvaujančios šalys: Rumunija, Graikija, Kroatija, Bulgarija, Ispanija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projektu siekiama padėti sunkiai besiverčiantiems vienišiems tėvams integruotis į darbo rinką, jiems palengvinant prieigą prie vaikų priežiūros ir kitų paslaugų, kurių jie neturi galimybės įsigyti. Šiam tikslui pasiekti bus panaudojamas laiko bankas (paslaugų teikimas vieni kitiems) ir bus tobulinami vienišų tėvų gebėjimai bei verslumo dvasia, kas galėtų padėtų jiems pagerinti jų įsidarbinimo galimybes.
UŽDAVINIAI
2019-2021
EMOCIJOS DARBO KLUBUOSE: emocinio intelekto ugdymas darbo klubuose, siekiant padidinti nedirbančių asmenų galimybes įsidarbinti.
Projekto nr.: 2019-1-ES01-KA204-064349
Projekto koordinatorius: Acción Laboral, Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projektu „EMOCIJOS DARBO KLUBUOSE” siekiama padėti nedirbantiems asmenims integruotis į darbo rinką dviem būdais: ugdant praktinius darbo įgūdžius dalyvaujant darbo klubo užsiėmimuose ir tuo pačiu metu ugdant ir tobulinant jų gebėjimus, susijusius su emociniu intelektu.
Šiam tikslui pasiekti projekto metu bus sukurtos mokomosios medžiagos specialistams, dirbantiems su darbo ieškančiais asmenimis. Kuriant šias medžiagas bus remiamasi metodologija, apjungiančia darbo klubų (vietos, kur nedirbantys asmenys, gali pasidalinti svarbiausiomis priemonėmis, būtinomis aktyviai darbo paieškai) užsiėmimus su priemonėmis, skirtomis ugdyti emocinį intelektą. Tokiu būdu suaugusiųjų švietėjai ir įdarbinimo konsultantai turės galimybę savo vedamų darbo klubų metu dalyvius mokyti ne tik aktyvios darbo paieškos metodų, bet ir ugdyti jų emocinį intelektą.
2019-2021
Žinokite savo teises (KYR)
https://kyr.lpf.lt
Projekto nr.: 2019-1-IS01-KA204-051136
Projekto koordinatorius: Einurd, Islandija.
Dalyvaujančios šalys: Islandija, Kipras, Ispanija, Lietuva, Austrija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekto tikslas - padėti migrantams sužinoti apie partnerių šalyse teikiamą paramą ir informaciją, apie darbo įstatymus ir užimtumo politiką, migrantų pagrindines teises, sukuriant mokymo programą ir atviruosius švietimo išteklius, bei vedant mokymus.
Projektu siekiama: 1) gerinti dirbančiųjų migrantų supratimą ir žinias apie jų teises darbe – mokyti apie ES darbo teisę bei apie konkrečios šalies įstatymus ir pagalbos sistemas, 2) parengti siūlymus ir būdus, kaip bendrauti su dirbančiaisiais migrantais elektroninės erdvės priemonių pagalba; 3) rinkti gerąją patirtį ir sukurti mokymo būdus, kuriuos vėliau būtų galima taikyti ir tobulinti, siekiant pasiekti ir apmokyti vis naujas migrantų grupes.
Migrantų švietimas bus vykdomas keliomis konkrečioje ES šalyje aktualiomis kalbomis, bendradarbiaujant su apmokytais trečių šalių piliečiais.
KYR projektu siekiama patobulinti ir plėtoti įvairias visuomenės iniciatyvas, pvz., tokias kaip patikrinimai darbo vietoje, skatinant ir didinant visuomenės, atsakingų asmenų, darbdavių bei dirbančiųjų informuotumą apie nacionalinius ir Europos įstatymus bei reglamentus dėl darbuotojų teisių. Taip pat projektu siekiama mokyti dirbančiuosius migrantus apie jų teises darbe.
Darbo teisė ir socialinė apsauga yra vietinių gyventojų natūraliai priimamas dalykas, tačiau į šalį dirbti atvykstantiems kitų šalių piliečiams, nesusipažinusiems su nacionaliniais šalies įstatymais ir reikalavimais, gali kilti sunkumų. Siekdami padėti migrantams šioje sudėtingoje situacijoje ir pagerinti jų socialinę įtrauktį, partneriai iš Islandijos, Ispanijos, Lietuvos, Austrijos ir Kipro parengė informacinę medžiagą, trumpus video ir detalesnę tekstinę informaciją, sekančiais darbo teisės klausimais:
Informacija Lietuvai: Lietuva – KYR projekto svetainė (lpf.lt)
2019-2021
ICT4TCN: migrantų IKT įgūdžių tobulinimas, siekiant padėti jiems integruotis į IKT darbo rinką
Projekto nr.: 2019-1-CZ01-KA204-061329
Projekto koordinatorius: Youth Included, Čekija.
Dalyvaujančios šalys: Čekija, Belgija, Graikija, Ispanija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekto tikslas - išryškinti ir pastiprinti trečių šalių piliečių IKT įgūdžius ir kompetencijas atsižvelgiant į aktualius IT sektoriaus poreikius, skatinti juos rinktis vieną perspektyviausių ES pramonės sričių - IT sektorių ir taip palengvinti jų integraciją darbo rinkoje.
Tikslinės grupės:
Projektu siekiama: 1) parengti ir įgyvendinti naujoviškomis mokymosi priemonėmis bei technologijomis pagrįstas IKT gebėjimų ugdymo programas, atliepiančias esamus IKT pramonės poreikius; 2) kurti trečiųjų šalių piliečių ir IKT pramonės suinteresuotųjų subjektų tiesioginius ryšius ir tinklus, ieškant tinkamų žmogiškųjų išteklių.
2019-2021
LLCC: Kalbų mokymasis per kultūrą ir maisto gaminimą
http://languagecookingculture.eu/
FB: https://www.facebook.com/LanguageCookingCulture/
Projekto nr.: 2019-1-UK01-KA204-061490
Projekto koordinatorius: Dacorum Council for Voluntary Service, Didžioji Britanija.
Dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Ispanija, Rumunija, Austrija, Graikija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekte siekiama sukurti ir plėtoti novatoriškas, kūrybingas ir patrauklias švietimui ir mokymuisi skirtas priemones, švietimo ir mokymo srities specialistams. Projekte sukurtų priemonių pagalba siekiama integruoti migrantus į švietimo ir mokymosi procesą, suteikti jiems galimybę išmokti vietos kalbą ir įtraukti juos į platesnę tarpkultūrinių mainų ir kulinarijos bendruomenę, bei užtikrinti, kad migrantų mokymasis būtų efektyvesnis ir naudingesnis.
2019-2021
4.0 didaktiniai metodai, andragogų kompetencijų vystymui - 4.0 ANDCOM
https://andcom.erasmus.site/
FB: https://www.facebook.com/erasmus.andcom.9
Projekto nr.: 2019-1-PL01-KA204-065130
Projekto koordinatorius: „Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości”, Lenkija.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Graikija, Ispanija, Lenkija, Lietuva, Portugalija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – strateginės partnerystės suaugusiųjų mokymo srityje.
Projektas „ANDCOM - 4.0 didaktiniai metodai andragogų kompetencijų vystymui“ jau baigėsi. Projekto rezultatus galite rasti ANDCOM projekto puslapyje:
https://andcom.erasmus.site/ltJame rasite septynis mokymosi modulius:
M1. Daiktų internetas suaugusiųjų mokymo metodikos kontekste.
M2. Priedų gamyba, kaip suaugusiųjų didaktikos objektas.
M3. Papildyta realybė, kaip reali alternatyva analogiškoms didaktinėms medžiagoms.
M4. Robotika, kuri neturi būti sudėtinga.
M5. Kibernetinis saugumas, kaip kiekvieno mokymosi proceso būtinybė.
M6. Debesų kompiuterija, kaip duomenų tvarkymo ir saugojimo ateitis.
M7. Dirbtinis intelektas, kuris gali pakelti išsilavinimą ir ateities perspektyvas į naują lygį.
Visų modulių vaizdo įrašus (po tris kiekvienam moduliui) rasite https://www.youtube.com/. Jie yra subtitruoti visomis partnerių kalbomis ir anglų kalba.
2019-2021
Skaitmeninio verslumo skatinimas ir pripažinimas kaip geriausias būdas gerinant startuolių kokybę
https://www.savestartups.erasmus.site
FB: https://www.facebook.com/SAVE-Start-Ups-Project-102108144713427/
Projekto nr.: 2019-1-PL01-KA202-065209
Projekto koordinatorius: Žešuvo regioninio vystymo agentūra (Rzeszow Regional Development Agency), Lenkija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Kipras, Lenkija, Lietuva, Slovakija, Portugalija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – strateginės partnerystės profesinio mokymo srityje.
Manoma, kad ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama Pramonė 4.0 (angl. Industry 4.0), padidins Europos pramonės produktyvumą ir pridėtinę vertę bei paskatins ekonomikos augimą. Vykdydama naująją skaitmeninės bendrosios rinkos strategiją, Europos Komisija siekia padėti visiems pramonės sektoriams naudotis naujosiomis technologijomis ir valdyti perėjimą prie intelektualiosios Industry 4.0 pramonės sistemos.
Šiuo metu dauguma profesinio mokymo programų nenumato minėtų įgūdžių tobulinimo. Todėl projekto konsorciumas, remdamasis turiniu bei ištekliais, identifikavo poreikį, jog besimokantieji profesinio mokymo įgytų atitinkamas kompetencijas dalyvauti darbo rinkoje „Industry 4.0“ sektoriuje. Papildomas iššūkis atsiranda todėl, kad startuolių steigėjai yra labai užimti asmenys, jie tikisi praktinių bei laiką tausojančių sprendimų, kuriuos galėtų iš karto pritaikyti savo profesinėje aplinkoje. Projekto rezultatai bus pritaikyti, kad atitiktų šiuos reikalavimus.
Projekto tikslas - stiprinti startuolių steigėjų, jaunųjų verslininkų ir profesinio mokymo teikėjų kokybę ir skatinti jų profesinį tobulėjimą gerinant skaitmeninio verslumo kompetencijas, taip pat suteikti jiems galimybę patvirtinti šias kompetencijas bei pritaikyti jas profesinio mokymo aplinkoje. Startuolių patirtis dažniausiai analizuojama skirtingose valstybėse, nes jie veikia konkrečiose, daugiausia aukštųjų technologijų sektoriuose, o jų veiklos sritis dažnai būna pereinamojo laikotarpio.
Dėl šios priežasties projekto įgyvendinimui reikalinga tarptautinė partnerystė. Antroji priežastis, tai projekte dalyvaujančių subjektų (susijusių su startuoliais, bendradarbiaujančių su jais ar juos remiančių) patirtis ir įgūdžiai, kuriuos reikia apjungti, kad įvyktų sinergija.
2018-2021
BeAware – Kompetencijų apie seksualinį priekabiavimą darbo vietoje stiprinimas
https://www.beaware.eu.com
FB: https://www.facebook.com/Be-Aware-815219465522322/
Projekto nr.: 2018-1-AT01-KA202-039286
Projekto koordinatorius: FRAUEN IM BRENNPUNKT, Austrija.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Turkija, Ispanija, Lietuva, Bulgarija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus + programa, KA2 – Strateginės partnerystės profesinio mokymo srityje.
„BE AWARE“ projekto tikslas – sukurti nuotolinius ir tiesioginius kursus darbuotojų atstovams/ instruktoriams/mentoriams ir darbuotojams. Tai yra speciali, darbo vietai pritaikyta priemonė, kuria siekiama sumažinti esamas negebėjimo spręsti seksualinio priekabiavimo darbo vietoje problemas ir teikti paramą tiems, kuriems jos reikia ir kurie jos prašo. Todėl šiame projekte daugiausia dėmesio skiriama papildomų bendrųjų gebėjimų ir kompetencijų sprendžiant seksualinio priekabiavimo problemą mokymų metu ir darbo vietoje įgijimui. Šie mokymai padės įveikti kaltinantį ir smerkiantį požiūrį bei parodys bendrą, į sprendimą orientuotą metodą, kaip darbo sąlygas padaryti saugesnes ir lygiateisiškesnes.
Projekte „BE AWARE“ siūlomas sistemingas požiūris kaip, taikant įvairias priemones ir metodus, pagerinti žmogiškųjų išteklių vadovų/profesinio mokymo instruktorių/mokytojų/mentorių/darbuotojų atstovų profesinį tobulėjimą.
Projekto rezultatai patobulins minėtos tikslinės grupės gebėjimą efektyviau spręsti seksualinio priekabiavimo darbo vietoje problemą ir atlikti savo vaidmenį apsaugant darbuotojų teises.
Mūsų tyrimai parodė, jog seksualinis priekabiavimas yra svarbi problema įmonėse, nes į kaltinimus seksualiniu priekabiavimu žmonės dažnai reaguoja gluminančiai, priešiškai arba juos ignoruoja. Seksualinį priekabiavimą patyrę asmenys nejaučia palaikymo, todėl net nedrįsta pranešti apie netinkamą elgesį: jie arba pakeičia darbą, arba pernelyg ilgai tyli ir kenčia šią nepakeliamą situaciją.
2018-2020
Access Enterprise
Projekto nr.: 2018-1-UK01-KA204-048198
Projekto koordinatorius: MERSEYSIDE EXPANDING HORIZONS LIMITED, Jungtinė Karalystė.
Dalyvaujančios šalys: Jungtinė Karalystė, Ispanija, Portugalija, Lietuva, Graikija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus + programa, KA2 – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Access Enterprise“ projekto tikslas - didinti verslumą tarp socialiai atskirtų žmonių grupių, padėti žmonėms, turintiems kliūčių dirbti, ne tik ištirti verslumo sąvoką, bet ir plėtoti tvarius verslo planus, kurie įgalina juos pradėti tvarų verslą ir (arba) įgyti pagrindinių įsidarbinimo įgūdžių. Sukūrus įtraukties verslo programą, kuri remia profesinį tobulinimą naujų ir esamų verslo trenerių ir instruktorių, dirbančių su žmonėmis iš socialiai atskirtų grupių, projekte tiesiogiai bus sprendžiami nepalankios padėties ir socialinės atskirties klausimai, nes trūksta atitinkamo, tinkamo ir prieinamo mokymo ir paramos, suteikiančios asmenims galimybę dirbti savarankiškai ir pradėti verslą.
2018-2020
PRISMA - Dalyvavimas, o ne migrantų bendruomenių integracija į suaugusiųjų mokymąsi
Projekto nr.: 2018-1-DE02-KA204-005031
Projekto koordinatorius: Verein Niedersachsischer Bildungsinitiativen eV, Vokietija.
Dalyvaujančios šalys: Vokietija, Danija, Austrija, Kipras, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus + programa, KA2 – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
PRISMA projekto tikslas - aptarti ir keistis perspektyvia praktika apie aktyvų strateginį migrantų bendruomenių įtraukimą į sprendimų procesus, susijusius su programų planavimu suaugusiųjų mokymosi organizacijose. Tai bus daroma tarp partnerių organizacijų ir kitų šios srities institucijų ir tinklų, ypač migrantų ir pabėgėlių savarankiškų organizacijų ir tinklų, kurie yra įtraukti į regioninį / nacionalinį lygmenį. Partneriai dalysis gerosios praktikos pavyzdžiais, kad jie būtų įkvėpimas dalyvaujančioms organizacijoms ir už jų ribų.
Projekto konsorciumas parengs kriterijų katalogą, kad atrinkti gerąją praktiką, susijusią su strateginiu migrantų bendruomenių įtraukimu į suaugusiųjų mokymąsi. Šiais kriterijais projekto partneriai vadovausis per visą projekto vykdymo laiką, kai reikės įgyvendinti gerą praktiką savo organizacijose ir atrinkti bei skleisti ją visuomenei.
Projekto rezultatai bus platinami partnerių organizacijų tinkluose ir už jų ribų. Be to, daugiakalbė projekto svetainė leis visiškai susipažinti su projekto rezultatais. Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninėje platformoje (EPALE) bus sukurta praktikos bendruomenė, kuri suaugusiųjų mokymosi ekspertams ir sprendimų priėmėjams padės keistis patirtimi ir bendrauti.
2018-2020
My HandScraft - Migrantų rankos ir įgūdžiai ateities kūrimui
http://myhandscraft.eu/
Projekto nr.: 2018-1-IT02-KA204-048434
Projekto koordinatorius: CESIE, Italija.
Dalyvaujančios šalys: Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Graikija, Lietuva, Olandija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus + programa, KA2 – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
„My HandScraft“ projekto tikslas - sukurti ir išbandyti inovatyvią švietimo ir mokymo programą, skirtą žemos kvalifikacijos suaugusiems migrantams (ypač naujai atvykusiems migrantams, prieglobsčio prašytojams ir pabėgėliams), siekiant paskatinti jų socialinę ir ekonominę integraciją į visuomenę ir darbo rinką.
Projekto metu bus sukurta meno pagrindu sukurta švietimo programa, kuri per amatus suteiks migrantams aukštos kokybės mokymosi galimybes, glaudžiai keisdamasi ir bendradarbiaudama su vietiniais amatais. Rankų darbo produktai yra unikalios šalies kultūros, tradicijų ir paveldo išraiškos, todėl sudarys sąlygas sukurti mokymosi aplinką tarp migrantų ir vietinių gyventojų, ugdant socialinius ir bendruosius įgūdžius bei stiprinant verslumo dvasią, socialinę ir ekonominę integraciją. Vietiniams amatininkams taip pat bus suteiktos didesnės tarpkultūrinės kompetencijos, žinios apie naujus amatų būdus, kad būtų pagerintas jų konkurencingumas.
Taikydamas kūrybinį požiūrį, grindžiamą amatu, tobulinant ir atnaujinant suaugusiųjų migrantų ir vietinių besimokančiųjų gebėjimus, projektas taip pat tiesiogiai / netiesiogiai rems naujus dalyvavimo ir kultūrų požiūrius į paveldą, prisidėdamas prie Europos kultūros paveldo metų ir susijusių ES kultūros darbotvarkės tikslų. Projekte patvirtinti pedagoginiai metodai paskatins kultūrinį paveldą susieti su žmonių įtraukimu ir integravimu.
2018-2020
„Savanorystei ir darbui -TAIP!“
Projekto nr.: 08.3.2-ESFA-K-415-01-0124
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos socialinis fondas.
2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.3.2-ESFA-K-415 „54 +“
Projekto nr.: 08.3.2-ESFA-K-415-01-0124
Projekto tikslas – Sukurti palankias sąlygas 5 Kauno apskrities savivaldybių vyresnio amžiaus asmenims įsitraukti į savanorišką veiklą ir paskatinti juos išlikti aktyviems darbo rinkoje. Kaišiadorių, Kėdainių, Raseinių, Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybėse bus vykdomos kompleksinės keturių krypčių veiklos: 1) savanorystės, 2) motyvavimo, 3) bendrųjų gebėjimų lavinimo ir 4) švietimo ir informacinės sklaidos.
Numatyta, kad projekto metu kiekvienas iš 60 dalyvių-savanorių dirbs savanorišką darbą ne trumpiau, kaip 80 val., taip pat tikimasi, kad 15 iš jų tęs savanorystę ir projektui pasibaigus.
2018-2022
„Darbas – žmogaus gyvenimo kokybė!”
Projekto nr.: 08.3.1-ESFA-K-413-01-0020
Projekto koordinatorius: Marijampolės moters veiklos centras, Lietuva.
Projekto partneris: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos socialinis fondas.
2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonė Nr. 08.3.1-ESFA-K-413 „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“
Projekto nr.: 08.3.1-ESFA-K-413-01-0020
Projekto tikslas - integruoti socialinę atskirtį patiriančius asmenis į darbo rinką Marijampolės apskrityje, suteikiant jiems socialinės integracijos paslaugas.
Tikimasi, kad 40 procentų iš 260 projekte dalyvausiančių asmenų pradės ieškotis darbo, mokytis ar įsidarbins. Projekto dalyviai bus paskatinti imtis veiksmų, išvedančių juos iš socialinės atskirties ir tai pagerins jų situaciją.
2018-2021
„Darbas – sėkmės garantas!”
Projekto nr.: 08.3.1-ESFA-K-413-01-0039
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos socialinis fondas.
Projekto nr.: 08.3.1-ESFA-K-413-01-0039
Projekto vertė: 500.644,02 Eur
Panaudota lėšų: 485.428,29 Eur
Socialinių inovacijų fondas kartu su penkiais partneriais (Kauno moters užimtumo informacijos centru, Kauno r. socialinių paslaugų centru, Jonavos r. socialinių paslaugų centru, Prienų r. savivaldybės socialinių paslaugų centru ir Kaišiadorių socialinių paslaugų centru), 2018-2023 m. įgyvendino projektą „Darbas - sėkmės garantas!“, kurio tikslas - teikiant socialinės integracijos paslaugų kompleksą penkių Kauno apskrities savivaldybių (Kauno m., Kauno r., Jonavos r., Prienų r. ir Kaišiadorių) socialinę atskirtį patiriantiems asmenims padėti integruotis į darbo rinką ir įveikti socialinę atskirtį. Projekto veiklose dalyvavo 324 asmenys, iš kurių 40%, baigę dalyvauti projekte, įsidarbino, pradėjo individualų verslą, pradėjo ieškoti darbo ar tęsė mokslus.
2018 – 2020
Women PRO - Jaunų moterų, kaip socialinių verslininkių, kelias į geresnį gyvenimą
www.womenpro.eu
Projekto nr.: 2017-3-PLO1-KA205-047266
Projekto koordinatorius: OIC POLAND FOUNDATION, Lenkija.
Dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Lenkija, Lietuva, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės jaunimo srityje.
Projektu „WomenPRO siekiama skatinti jaunas merginas ir moteris, gyvenančias kaimo ar atokiose vietovėse, ieškoti darbo savo regionuose, suteikiant joms integruotą holistinę mokymo programą, pritaikytą individualiems jų poreikiams. Projekte daugiausia dėmesio skiriama jaunų merginų ir moterų įgalinimui, siekiant joms padėti suprasti, kad jos gali pradėti savo verslą.
2017 – 2019
M-EASY - Žemos kvalifikacijos suaugusiųjų integracijos didinimas gerinant matematinius įgūdžius
ir didinant bendruomenių paramą
measy.lpf.lt
Projekto nr.: 2017-1-LT01-KA204-035129
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Italija, Lenkija, Lietuva, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
OECD PISA tyrimai (2012) rodo, kad vidutiniškai 22% Europos bendrijos šalių gyventojų žinios matematikos srityje yra žemo lygio, nors šis skaičius skirtingose šalyse yra nevienodas: Lenkijoje – 15%, Austrijoje – 19%, Italijoje – 23%, Lietuvoje – 26% ir Kipre – 42%. Be to, 2015 metais apie 60% jaunimo (anksti palikusio mokyklą, žemos kvalifikacijos) nedirbo ir neužsiėmė jokia veikla. ES pripažįsta, kad ekonomikos augimas ir užimtumo lygis priklauso nuo suaugusiųjų įsitraukimo į mokymąsi ir suaugusiųjų švietėjų darbo. Tačiau suaugusiųjų įsitraukimas į mokymąsi visą gyvenimą 2015 metais buvo tik 10,7%.
Europos Sąjungoje pastebimas poreikis įtraukti vietines bendruomenes motyvuojant nekvalifikuotus suaugusiuosius, įskaitant pabėgėlius, prieglobsčio ieškotojus ir migrantus, mokytis tam, kad galėtų sėkmingai integruotis visuomenėje. Taigi, du pagrindiniai projekto tikslai yra:
2017 – 2019
FAIR - Kova su kalinių radikalėjimu
www.fair-project.eu
Projekto nr.: 763538-FAIR-JUST-AG-2016/JUST-AG-2016-03
Projekto koordinatorius: Fondazione Nuovo Villaggio del Fanciullo - FNVF, Italija.
Dalyvaujančios šalys: Vengrija, Italija, Lietuva, Malta, Olandija, Portugalija, Rumunija, Slovėnija, Suomija.
Finansavimo šaltinis: Teisingumo programa.
Projektas skirtas:
Projekto „FAIR“ metu sprendžiama radikalėjimo problema, ypatingą dėmesį skiriant kalėjimų sistemai bandant:
Projekto „FAIR“ tikslai:
https://www.facebook.com/FAIRprojectCommunity/
https://www.linkedin.com/showcase/fair-project-community/
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
2017 – 2019
SHANARANI
Projekto nr.: 2017-2-ES02-KA205-009786
Projekto koordinatorius: Caminos (Asociacion Caminos – Asociacion para el intercambio educacion y desarrollo social), Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Italija, Bulgarija, Lietuva, Airija, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekto „Shanarani“ tikslas – kurti inovatyvias priemones, skirtas kovai su lyčių stereotipais. Mokyti jaunimo organizacijas taikyti naujus metodus, siekiant paremti ir stiprinti šių organizacijų darbą su jaunais žmonėmis, tobulinti jų įgūdžius lyčių lygybės srityje bei tobulinti intervencijos su jaunais žmonėmis kokybę.
Projekto metu bus renkama ir adaptuojama geroji darbo su jaunimu lyčių lygybės klausimais patirtis bei sukurtos žaidiminės aktyvios mokymo metodikos, kurios pagrindine ašimi bus diskusijos muzikos ir kino filmų pagrindu.
2017 – 2019
ICARO
www.icaro-softskills.eu
Projekto nr.: 2017-1-ES01-KA204-038271
Projekto koordinatorius: SERVICIO REGIONAL DE EMPLEO Y FORMACION DE LA REGION DE MURCIA, Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Graikija, Airija, Lietuva, Vokietija, Belgija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
ICARO projektu siekiama pagerinti bedarbių suaugusiųjų socialinę integraciją bei galimybes įsidarbinti gerinant jų bendrąsias kompetencijas ir gebėjimus. Tuo tikslu bus sukurta holistinė suaugusiųjų bendrųjų gebėjimų vertinimo bei ugdymo programa, integruojanti inovatyvias informacines ir internetines mokymo priemones.
2018 – 2020
SELF-E - Nauji keliai jaunimui į darbo rinką
http://self-e.lpf.lt/
Projekto nr.: 2017-3LT02-KA205-005536
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Kipras, Lenkija, Bulgarija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės jaunimo srityje.
Projektu siekiama Europiniu mastu prisidėti prie darbo su jaunimu kokybės gerinimo, skatinant mažiau galimybių turinčių jaunuolių (įskaitant nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių – NEET) socialinę įtrauktį ir gerinant jų galimybes įsidarbinti.
Projekto tikslas - pagerinti darbo su jaunimu kokybę, siekiant paskatinti mažiau galimybių turintį jaunimą (įskaitant nedirbančius ir nesimokančius jaunuolius) dirbti savarankiškai.
Uždaviniai:
Numatomas poveikis – padidinti darbo su jaunimu pajėgumus, suteikiant mažiau galimybių turintiems jaunuoliams mokymus apie galimybes dirbti savarankiškai, siekiant pakelti jų kompetencijas bent 40 %.
2017 – 2019
WOMCA - Neformalaus ugdymo plėtra mentoriams, siekiant skatinti moteris pradėti socialinį verslą
Projekto nr.: 2017-2-ES02-KA205-009971
Projekto koordinatorius: DRAMBLYS: Social Creativity Lab, Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Ispanija, Austrija, Olandija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės jaunimo srityje.
WOMCA projekto tikslai:
2017 – 2019
BRAVE – Suaugusiųjų ateities kūrimas per įgalinimą
www.iliketobebrave.eu
Projekto nr.: 2017-1-RO01-KA204-037257
Projekto koordinatorius: FUNDATIA DEZVOLTARE IN EUROPA, Rumunija.
Dalyvaujančios šalys: Rumunija, Italija, Ispanija, Olandija, Graikija, Lietuva, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusių švietimo srityje.
BRAVE tikslinė grupė: bedarbiai miesto ir kaimo vietovėse 7 šalyse, ilgalaikiai ir trumpalaikiai bedarbiai, bedarbiai, aktyviai ieškantys darbo.
Prisedadant prie Lisabonos tikslų įgyvendinimo, BRAVE projektas siekia panaudoti veiksmingą žmogiškąjį potencialą, propaguojant ir įgyvendinant konkrečias priemones ir sprendimus, skirtus didinti nepalankioje padėtyje esančių suaugusiųjų informuotumą apie aktyvias užimtumo priemones, švietimo ir mokymo svarbą, užtikrinant jų ilgalaikį ekonominį konkurencingumą.
BRAVE siūlo konkrečius ir realius sprendimus, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos mokytis ir įsidarbinti integruojant / reintegruojant bedarbius suaugusiuosius į darbo rinką.
2017 – 2019
BYMBE – Jaunų mamų grąžinimas į mokymąsi
https://bymbe.eu
FB: https://www.facebook.com/bymbe.eu/
Projekto nr.: 2017-1-AT01-KA204-035007
Projekto koordinatorius: Frauen im Brennpunkt, Austrija.
Dalyvaujančios šalys: Airija, Bulgarija, Italija, Ispanija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusių švietimo srityje.
Projektas BYMBE išaugo iš projekto "Job Navi", įgyvendinto Vienoje. Šiam projektui vadovavo Vienos užimtumo tarnyba. "Job Navi" tikslas buvo padėti jaunoms moterims grįžti į mokymąsi pasiūlant joms specialius kursus. "BYMBE" projektas panaudos "Job Navi" projekto metu įgytą patirtį ir sukurs mokymo priemones, padėsiančias socialiniams darbuotojams, mokytojams bei suaugusiųjų švietėjams, konsultuojant ir motyvuojant jaunas 15-25 metų amžiaus nedirbančias ir nesimokančias mamas grįžti į mokymąsi ar įgyti profesinę kvalifikaciją, įtraukiant naujoviškus elementus: projekte dalyvaujančių šalių švietimo sistemos ir paslaugų jaunoms mamoms analizę, siekiant parodyti skirtumus apie kiekvienoje šalyje esančius tikslinės grupės aplinkybių ir poreikių skirtumus; vykdyti veiklas ir spręsti problemą Europiniu mastu; ir įsipareigojimas suteikti paslaugas jaunoms mamoms mažuose miestuose bei atokesnėse kaimo vietovėse.
Projekto tikslas yra:
2017 – 2019
„3D-PAGALBA" - įsidarbinimo galimybių didinimas ES, integruojant 3D spausdinimą į suaugusiųjų mokymą
3dhelp.euda.eu
Projekto nr.: 2017-1-CZ01-KA204-035528
Projekto koordinatorius: Evropska rozvojova agentura, s.r.o., Čekija.
Dalyvaujančios šalys: Kroatija, Lietuva, Malta, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusių švietimo srityje.
ES 3D spausdinimo rinka sparčiai auga, kuriamos naujos darbo vietos, kurioms reikia darbuotojų, turinčių naujų įgūdžių ir kvalifikacijų. Kadangi šių įgūdžių ugdymas nėra pakankamas suaugusių švietime, skubiai reikia stiprinti suaugusių švietimo mokymo programų turinį, kad studentai, jaunuoliai ir suaugusieji galėtų įgyti reikiamų bendrųjų gebėjimų ateities darbo vietoms.
Pagrindinis 3DP projekto tikslas - sukurti novatorišką mokymo programą ir e-mokymosi platformą, skirtą 3D spausdinimo technologijai. Šie projekto metu sukurti nemokami ir laisvai visiems prieinami produktai suteiks besimokantiems suaugusiesiems specifinių įgūdžių, susijusių su ICT, inžinerija ir technologijomis. 3D spausdinimas paverčia skaitmeninius failus į fizinius objektus ir ši technologija ES yra pripažinta vieną iš svarbiausių kylančių skaitmeninių technologijų.
2017-06-15 iki 2017-12-31
„STIPRIOS BENDRUOMENĖS – KLESTINTIS KAUNAS!”
Projekto nr.: SRB-0433, 2017-05-25
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Kauno miesto savivaldybė, „Iniciatyvos Kaunui“.
Projektas „Stiprios bendruomenės – klestintis Kaunas!” skirtas sustiprinti nevyriausybines organizacijas ir bendruomenių centrus, paskatinti aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje, pasidalinti patirtimi, paskatinti ateityje vykdyti bendras veiklas. Taip pat kelerių metų patirtis parodė, kad NVO darbuotojams, nariams labai reikia žinių vadyboje, finansų srityse ir kaip rašyti europinius projektus bei juos vykdyti. Socialinių inovacijų fondas yra sukaupęs nemažą patirtį vykdant projektus, todėl gali suteikti ne tik teorines, bet ir praktines žinias NVO organizacijos nariams ruošiant projektų paraiškas bei vykdant juos.
2017
Lietuvos nevyriausybinių organizacijų lyčių lygybės srityje veiklos efektyvumo bei gyvybingumo stiprinimas
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projektas, skirtas Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 metų programos įgyvendinimo veiksmų plano 2015–2017 metams 4.9 priemonei gyvendinti 2017 metais.
Stiprinti nevyriausybinių organizacijų, dirbančių moterų ir vyrų lygybės srityje, pajėgumus atlikti savo funkcijas siekiant moterų ir vyrų lygybės įgyvendinimo de facto visose gyvenimo srityse. Siekti, kad būtų įgyvendinta moterų ir vyrų lygių galimybių nuostata: įstatymų nustatyta tvarka remti ir šviesti nevyriausybinių organizacijų nares, dirbančias moterų ir vyrų lygybės srityje, siekiant užtikrinti moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimą Lietuvoje.
2017
Priemonės moterų ir vyrų lygybės užtikrinimui
Projekto koordinatorius: Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projektas, skirtas Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 metų programos įgyvendinimo veiksmų plano 2015–2017 metams 1.2, 1.14, 1.18, 4.1, 6.1, 6.3 ir 7.3 priemonėms įgyvendinti 2017 metais.
Tinkamai įgyvendinti Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 m. programos įgyvendinimo Veiksmų plano 2015–2017 m. 1.2, 1.14, 1.18, 4.1, 6.1, 6.3, 7.3 priemones, skirtas moterų ir vyrų lygybei skatinti: organizuoti teminius mokymus, konsultacijas ir renginius bei ruošti informacinę medžiagą, skirtą moterų ir vyrų lygybei skatinti darbo rinkoje ar darbovietėse, siekiant subalansuoto moterų ir vyrų dalyvavimo priimant sprendimus ir einant aukščiausias pareigas ir didinant moterų bei vyrų lygybės institucinių mechanizmų efektyvumą.
2017
Mentorystė socialiniam verslumui
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Kauno miesto savivaldybė, „Iniciatyvos Kaunui“.
Tikslas - skatinti socialinį verslą Kauno mieste, per socialinio verslumo mentorystės procesą, ugdant socialinio verslo lyderius, didinant socialinio verslo žinomumą visuomenėje ir suteikiant sąlygas socialinio verslo idėjų generavimui bei įgyvendinimui.
Pagrindinės projekto veiklos - specialiūs mokymai mentorystei, siekiant ugdyti socialiniam verslui reikalingas kompetencijas bei kelti dalyvių kvalifikaciją.
2016-2018
DiSoCi: Suaugusiųjų švietėjų, dirbančių su migrantais ir pabėgėliais, skaitmeninių, socialinių ir pilietinių kompetencijų ugdymas
disoci.eu/
Projekto koordinatorius: Baltijos edukacinių technologijų institutas, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Airija, Ispanija, Lietuva, Kipras.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
DiSoCi projektu siekiama gerinti švietimo darbuotojų profesines kompetencijas, reikalingas darbui su migrantais, pabėgėliais bei kitomis specifinėmis grupėmis Europoje. Šiandien nėra sukurtų specialių mokomųjų programų andragogams, dirbantiems su migrantais, pabėgėliais ir kt. specialiomis grupėmis., tačiau siekiant šių grupių asmenis įtraukti į naują visuomenę, yra būtina pasiruošti efektyviam jų mokymo procesui. Pasak ES strateginių dokumentų, ypač “Švietimas ir mokymas 2020”, suaugusiųjų mokymas yra kertinis integracijos aspektas, nes per jį migrantų, pabėgėlių ir kitų specialių grupių asmenys integruojasi į naują visuomenę, tampa konkurencingi darbo rinkoje.
Projekto tikslai:2016 - 2018
EMPROVE!
https://emproveproject.eu/
Projekto nr.: 2016-1-IE-01-KA204-016906
Projekto koordinatorius: Exchange House, Airija.
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Bulgarija, Vokietija, Lietuva, Rumunija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekto EMPROVE veiklomis siekiama įgalinti moteris, patyrusias smurtą artimoje aplinkoje, stiprinant jų psichologinį atsparumą, didinant pasitikėjimą savimi, motyvaciją ir savivertę.
Projekto EMPROVE vykdymo metu bus sukurta e-mokymosi platforma asmenims, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, bei šioje srityje dirbantiems konsultantams.
Projekto įgyvendinimo metu taip pat numatoma:
2016-2019
Teigiama mokymosi patirtis = Kokybiškas ir aktyvus senėjimas
www.qualityactiveageing.eu
Projektas Facebook'e
Projekto koordinatorius: Decorum Council for Voluntary Service, Didžioji Britanija.
Dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Ispanija, Italija, Graikija, Lietuva, Latvija, Bulgarija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Projekto tikslas - remiantis suaugusiųjų švietėjų įgyta praktine patirtimi bei kartu su projekto partneriais taikant naujas, bendras idėjas, siekti, kad vyresnio amžiaus asmenys kuo ilgiau išliktų aktyvūs savo bendruomenėse. Tikimasi, jog visa tai turės teigiamos įtakos vyresnio amžiaus asmenų sveikatai ir bendrai gerai savijautai bei bus naudinga plėtojant, įgyvendinant naujas veiklos kryptis vietiniu/regioniniu/nacionaliniu/europiniu mastu.
Projekto metu bus atsižvelgiama į tai, kaip vyresnio amžiaus asmenims suteikiamos mokymosi galimybėmis teigiamai veiks jų aktyvų senėjimo procesą, asmeninę sveikatą bei gerovę. Labai svarbu, kad vyresnio amžiaus asmenys kuo ilgiau išliktų aktyvūs: mankštintųsi, mokytųsi, sveikai maitintųsi, dalyvautų visuomeninėje veikloje. Projektas vienija septynis partnerius iš skirtingų Europos Sąjungos šalių: Bulgarijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. Projekto metu, siekiama bendradarbiauti keičiantis gerąja praktika.
2016-2018
Socialinis senjorų aktyvinimas, taikant inovatyvią medijų mokymo programą senjorų organizacijoms (projekto akronimas - SASME)
Projekto koordinatorius: MANKO asociacija, Lenkija.
Dalyvaujančios šalys: Lenkija, Rumunija, Vokietija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Europos Sąjungos populiacija senėja, bet senyvas amžius vis dar siejamas su negalia, silpnumu ar globos poreikiu. Tačiau visuomenei galėtų būti naudinga vyresnių žmonių kompetencija, kūrybingumas ir inovatyvumas, todėl reikėtų šiuos žmones grąžinti į aktyvų visuomenės gyvenimą.
Projektas siūlo visapusišką socialinį senjorų aktyvinimą, taikant inovatyvią medijų mokymo programą senjorų organizacijoms ir kitoms institucijoms, dirbančioms su senjorais.
Programą SASME sudaro rinkinys pagalbinių veiklų ir priemonių, papildančių tradicinius mokymo būdus. Tai yra mokymų klasėje, veikla pagrįstų mokymų ir pažintinių žaidimų derinys, kurio pagalba senjorai galės sužinoti arba pagilinti savo žinias ir kompetencijas šiose srityse: socialinis ir ekonominis saugumas, sveikata, matematiniai, kalbos, prezentavimo, derybų įgūdžiai, finansinės, rinkodaros žinios, žurnalistika, specifiniai teisiniai klausimai.
Projekto vykdytojai suteiks galimybę naudotis sukurtomis SASME programos priemonėmis organizacijoms, dirbančioms su senjorais, tokiu būdu įtraukiant senjorus į mokymosi visą gyvenimą veiklas ir aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime.
2016-2017
YounGO
Projekto koordinatorius: Asociación Jóvenes hacia la Solidaridad y el Desarrollo (Jovesolides), Ispanija.
Dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Graikija, Ispanija, Italija, Lietuva, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) – Gebėjimų stiprinimas jaunimo srityje.
Projektu siekiama ugdyti socialinį verslumą per socialinių verslo idėjų kūrimą. Skatinti ir įgyvendinti kūrybines iniciatyvas, siekiant jaunų žmonių užimtumo ir savarankiško įsidarbinimo. Užsiėmimų metu dalyviai turės galimybę kurti socialinio verslo idėjas. Projektas gali prisidėti prie jaunų asmenų ateities perspektyvų kūrimo.
2016 m.
Projektas, skirtas įgyvendinti Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 metų programos plano 1.2, 1.14, 1.18, 4.1, 6.1, 6.3, 7.3 priemones, moterų ir vyrų lygybei skatinti.
Projekto koordinatorius: Kauno moters užimtumo informacijos centras, Lietuva.
Dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto tikslas – skatinti vienodas moterų ir vyrų galimybes užimtumo ir darbo srityje, siekti subalansuoto moterų ir vyrų dalyvavimo priimant sprendimus ir einant aukščiausias pareigas, didinti moterų ir vyrų lygybės institucinių mechanizmų efektyvumą.
2014-2017
DIGA: Skaitmeninės inovacijos augančiai akademijai
www.thewomensorganisation.org.uk/projects-and-partnerships/diga
Projekto koordinatorius: The Women’s Organisation, Jungtinė Karalystė.
Dalyvaujančios šalys: Airija, Bulgarija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Lietuva, Norvegija, Slovėnija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, KA2.
Skaitmeninės technologijos sparčiai keičia žmonių bendravimą, mokymąsi, darbą bei įmonių valdymą Projektu siekiama praplėsti skaitmeninių ir informacinių ir komunikacinių technologijų panaudojimą profesinio mokymo ir ugdymo specialistų tarpe bei pagerinti jų skaitmenines kompetencijas tam, kad jie galėtų tinkamai atsižvelgti į smulkaus ir vidutinio verslo besimokančiųjų poreikius įgyti darbo su skaitmeninėmis technologijomis įgūdžius ir sugebėti juos pritaikyti verslo kūrimo ar vystymo proceso metu.
2015-2017
ACE: Suaugusiųjų švietėjų kompetencijų tobulinimas, skatinant suaugusiųjų verslumą pagal gyvenimo būdą
www.ace-erasmusplus.eu
Projekto koordinatorius: Kauno rajono švietimo centras, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Bulgarija, Kipras, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Metodologija
Projektas paremtas mišriojo mokymo metodika,naudojant informacines technologijas, atvirusmokymo(si) išteklius, „apverstos” mokymoklasės principą.
Sėkminga Didžiosios Britanijos patirtis – verslo pagal gyvenimo būdą plėtojimas – bus pasiūlyta asmenims, turintiems mažiau galimybių mokytis ir patiriantiems atskirtį.
Verslo pagal gyvenimo būdą kūrimo idėja yra paremta besimokančio suaugusiojo gebėjimais, talentu, pomėgiais. Vystant tokį verslą, yra galimybė ne tik užsidirbti papildomų lėšų, bet ir užsiimti mėgstama veikla, išvengti socialinės atskirties bei aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.
Tikslai:
Intelektualūs produktai:
2015-2017
PROWOMEN: Pasiūlymai ir strategijos moterų verslumui skatinti
Projekto koordinatorius: Giovani per l'Europa, Italija
Projekte dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Kroatija, Lietuva, Makedonija
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2)
Projektas „Pasiūlymai ir strategijos moterų verslumui skatinti“ yra skirtas mažiau galimybių turinčioms moterims (bedarbėms, vienišoms mamoms, turinčioms negalią, priklausančioms mažumų grupėms ir pan.) auginančioms mažamečius vaikus, kurios siekia profesinės karjeros ir domisi galimybe sukurti savo verslą namuose, tačiau susiduria su šeimos ir darbo suderinamumo ir darbo paieškos problemomis. Projekto tikslas yra suteikti vertingą pagalbą mažiau galimybių turinčioms ir vaikus auginančioms moterims organizuojant tikslinius mokymus, kurių metu įgyti įvairūs įgūdžiai (socialiniai, pilietiniai, tarpkultūriniai, kalbiniai bei profesiniai) paskatins moterų verslumą ir taip padės joms įsitvirtinti darbo rinkoje.
2015-2018
EMPOWER: Moterų įsidarbinimą ir jų integraciją į visuomenę skatinanti mokymo medžiaga specialistams
Projekto koordinatorius: Inova Consultancy Ltd., Jungtinė Karalystė
Projekte dalyvaujančios šalys: Graikija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Lietuva
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2)
Projektu siekiama padėti socialinę atskirtį patiriančioms moterims (ilgalaikėms bedarbėms, smurtą artimoje aplinkoje patyrusioms moterims, prekybos žmonėmis aukoms, benamėms ir t.t.) įsidarbinti, tęsti mokslą ar pradėti savo verslą taikant inovatyvias mokymo bei mentorystės metodus. Taip pat EMPOWER projekto metu bus sukurta mokymo programa ir specialistams, dirbantiems su socialinę atskirtį patiriančiomis moterimis.
Rezultatai
2015-2017
Internetinis žaidimas verslumui ir inovacijoms [EntrInno]
Projekto koordinatorius: CARDET, Kipras
Dalyvaujančios šalys: Italija, Kipras, Lietuva, Ispanija, Graikija, Malta, Didžioji Britanija, Lenkija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) Strateginės partnerystės suaugusiųjų švietimo srityje.
Daugelis kompiuterinius žaidimus žaidžia kasdien pramogai ir tik neseniai žaidimų industrija perėjo į tyrimų sferą, kaip juos panaudoti švietimo, mokymosi ir treniravimosi disciplinoms. Naudojantis žaidimais galima ugdyti įvairias savybės, įgūdžius. Tačiau literatūros analizė, tyrimai parodė, jog mokomieji žaidimai dažniausiai būna „formalūs“ ir per daug informatyvūs, o ne interaktyvūs ir motyvuojantys. Todėl projektu siekiama alternatyvos – sukurti žaidimą, kurio dėka būtų mokomasi verslumo.
2015-2017
Naudokite žaidimus mokymams – kelkite verslumo profesines kompetencijas
Projekto koordinatorius: ARAD, Rumunija
Dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Ispanija, Graikija, Didžioji Britanija, Lenkija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2) Strateginės partnerystės profesinio mokymo sektoriui.
ES šiandien yra daugiau nei 5 milijonai bedarbiai iki 25-ių metų. Verslumas yra įtrauktas į nacionalines profesinio mokymo programas daugelyje ES šalių, tačiau nepaisant to vis dar yra egzistuoja problemos nes: mokymo metodai yra neveiksmingi, trūksta praktinių verslumo elementų , mokytojai nėra kompetentingi. Pagrindinis projekto tikslas remti verslumo mokytojų ir instruktorių profesinį tobulėjimą, plėsti IRT naudojimą mokymams per novatorišką požiūrį į pedagogiką ir žaidimų naudojimą.
2015-2017
ForProve teatras
Projekto koordinatorius: Know and Can Association, Bulgarija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Lenkija, Ispanija, Italija, Kroatija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, pagrindinis veiksmas KA2 strateginė partnerystė jaunimo srityje.
Projekto tikslas - lavinti jaunų žmonių verslumo įgūdžius inovatyvaus ForProve teatro metodo pagalba. Kuriant naują teatro metodą remiamasi improvizacinio ir forumo teatro modeliais, analizuojant bei apjungiant jų stipriąsias puses.
ForProve teatro metodas orientuotas į verslo pasaulį. Taikant naujai sukurtą ForProve teatro metodą tikimasi padėti jauniems žmonėms geriau integruotis į darbo rinką ir sustiprinti, tobulinti jaunų žmonių universalius gebėjimus bei darbinius įgūdžius.
2015-2017
WE: MES VISI SVARBŪS EUROPAI
Projekto koordinatorius: Universität Konstanz, Vokietija
Dalyvaujančios šalys: Austrija, Ispanija, Italija, Lietuva, Vokietija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 3 pagrindinis veiksmas (KA3) Politinių reformų rėmimas.
Projektu siekiama paskatinti miestų savivaldos ir visuomenės, ypač jaunimo, dialogą aptariant svarbias miestų plėtros temas ir taip prisidėti prie demokratinės visuomenės ugdymo. Šis novatoriškas projektas siūlo mokymus sprendimų priėmėjams, kurių metu jis sužinos apie įvairius būdus, padėsiančius paskatinti žmonių dalyvavimą atvirose diskusijose internete ir mokymus jaunimui, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms, kurie mokymų metu sužinos, kaip jie gali dalyvauti savo miesto demokratiniame gyvenime. Taip projektas įgyvendins ir antrą savo tikslą – skatinti jaunus žmones aktyviai dalyvauti demokratiniame gyvenime.
2014-2016
MILDA: Moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti
www.lmlo.lt/milda
Projekto koordinatorius: Kauno moters užimtumo informacijos centras, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Islandija, Italija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos Ekonominės Erdvės 2009-2014 m. finansinis mechanizmas: NVO Programa Lietuvoje./p>
Projektu siekiama pagerinti lyčių lygybės užtikrinimo mechanizmą, stiprinant LMLO advokacinius ir lobistinius gebėjimus.
2014-2017
ADEIGUS: suaugusiųjų švietimo konsultavimo ir informavimo paslaugos
www.adeigus.be
Projekto koordinatorius: Huis van het Nederlands West-Vlaanderen, Belgija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Austrija, Belgija, Jungtinė Karalystė, Lietuva, Slovenija, Suomija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2).
Šiame projekte pagrindinis dėmesys skiriamas Europoje egzistuojančioms suaugusiųjų informavimo ir konsultavimo mokymosi klausimais paslaugoms. Projektu siekiama propaguoti visą gyvenimą trunkantį mokymąsi ir taip užtikrinti, kad žmonės išliks arba taps savo darbo srities žinovais, o taip pat suteikti antrą galimybę tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių jaunystėje neturėjo galimybių įgyti privalomojo išsilavinimo. Vienas iš šio projekto tikslų – padėti migrantams integruotis į visuomenę pripažįstant jų turimą kvalifikaciją ir išsilavinimą.
2014-2017
DARBUI-TAIP!: Rinkis darbą, o ne pašalpą
https://jobyes.lpf.lt/
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2).
Projekte siūlomi inovatyvūs sprendimai, kaip paskatinti žmonių, esančių nepalankioje socialinėje padėtyje bei turinčių mažiau galimybių, integravimą į darbo rinką tobulinant jų bendruosius įgūdžius pagal pagrindinius užimtumui reikalingus gebėjimus: iniciatyva ir verslumas, socialiniai ir pilietiniai gebėjimai, skaitmeninis raštingumas ir mokymasis mokytis. Projektu taip pat siekiama motyvuoti žemos kvalifikacijos žmones mokytis bei didinti besimokančiųjų skaičių gerinant mokymų, kuriuos teikia suaugusiųjų švietimo organizacijos, kokybę.
2014-2016
MOTYVAS
www.motiveproject.eu
Projekto koordinatorius: Merseyside Expanding Horizons, Jungtinė Karalystė.
Projekte dalyvaujančios šalys: Austrija, Italija, Jungtinė Karalystė, Lietuva, Prancūzija.
Finansavimo šaltinis: EK Erasmus+ programa, 2 pagrindinis veiksmas (KA2).
Projektu siekiama sukurti mokymo metodologiją bei mokymo resursus, kurie, naudojami tiek formalaus, tiek ir neformalaus mokymo metu, sustiprintų žemos kvalifikacijos suaugusiųjų, priklausančių tikslinei grupei (jaunimas iš migrantų šeimų, etninės mažumos, vyresni nei 40 metų bedarbiai) motyvaciją toliau mokytis ar dirbti ir taip įgyti naujų įgūdžių bei gebėjimų bei tapti aktyviais savo bendruomenės piliečiais.
2014
Projektas, skirtas įgyvendinti Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2010-2014 metų programos priemonių plano 9.1, 22.2, 24.2 ir 25.3 priemones sprendimų priėmimo bei mechanizmų ir metodų plėtros srityse
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Projekto tikslas - skatinti moterų ir vyrų lygybę sprendimų priėmimo bei moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimo mechanizmų ir metodų plėtros srityse.
Projekto metu atliktas moterų ir vyrų padėties pokyčių visose srityse išplėstinis lyginamasis poveikio vertinimas bei parengta ataskaita. Poveikio vertinimo ataskaita.
2012-2014
„Mentorystė atveria duris“
http://www.athena-women.cz/en/projekty/narodni-projektu/mentoring-opens-doors/
Projekto koordinatorius: ATHENA – Moterų švietimo ir ugdymo asociacija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Čekija, Lietuva, Suomija.
Finansavimo šaltinis: Čekijos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto “Mentorystė atveria duris” tikslas – novatoriškų ir tikslingai veikiančių priemonių perkėlimas ir panaudojimas, siekiant pagerinti ikipensinio amžiaus moterų įsidarbinimo rodiklius. Visa tai vyksta bendradarbiaujant su užsienio partneriais.
Projekto uždaviniai:
Užsienio partneriai turi didelę patirtį šioje srityje, todėl jų žinios yra perkeliamos ir adaptuojamos su metodais, kuriuos naudoja organizacija “Athena” ir “Mentorystės centras” dirbdami su moterimis 50+. Apjungus metodus ir juos pritaikius yra sukurtas pagrindinis projekto rezultatas - unikali ir novatoriška metodologija dirbant su moterimis 50+.
2013-2015
BADGE: Verslo konsultacijos ir mokymai moterims verslininkėms
www.badge-project.eu
Projekto koordinatorius: Danmar Computers Malgorzata Miklosz, Lenkija
Projekte dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Graikija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Lenkija, Lietuva, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2013-2015
LYČIŲ LYGYBĖ – PELNINGA INVESTICIJA!
Projekto koordinatorius: Moterų informacijos centras, Lietuva
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva
Finansavimo šaltinis: Europos Socialinis Fondas ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto tikslas - mažinti egzistuojančią nelygybę užimtumo srityje tarp moterų ir vyrų bei jų tarpusavio santykiuose individualiame ir instituciniame lygmenyje suteikiant esminių žinių apie egzistuojančią nelygybę darbo rinkoje tarp moterų ir vyrų bei sudaryti sąlygas įgytas žinias praktiškai taikyti, modeliuojant moterų ir vyrų lygiavertišką veiklą įmonėje/organizacijoje. Tai bus atliekama organizuojant plačiosios visuomenės informavimo ir švietimo kampaniją, skirtą moterų ir vyrų vienodų galimybių darbo rinkoje skatinimui, organizuojant renginius, gilinančius supratimą apie moterų ir vyrų nelygybės užimtumo srityje priežastis, pasekmes bei lygybės skatinimo priemones, stiprinant darbdavių ir socialinių partnerių švietimą apie moterų ir vyrų lygybės užtikrinimo darbovietėse svarbą, organizuojant ir pravedant 7 ak. val. modulinius mokymus moterų ir vyrų teisių ir lygių galimybių užtikrinimo darbo rinkoje tema kiekvienoje savivaldybėje suformuotoms visuomeninėms grupėms, kurias sudarys viešo ir privataus sektoriaus, įskaitant socialinių partnerių (darbdavių ir profesinių sąjungų), atstovai taip stiprinant jų gebėjimus daryti įtaką moterų ir vyrų lygybės politikai užimtumo srityje vietiniame lygmenyje. Tikslinė grupė – viešojo ir privataus sektorius, plačioji visuomenė, akademinė visuomenė, žiniasklaidos atstovai, politikai ir kt.
2013-2015
EWE: Lygiateisė moteris –produktyvi darbuotoja
ewe-project.org
Projekto koordinatorius: BAOBAB - Associació Catalana de Formació Polivalent Aplicada, Ispanija
Projekte dalyvaujančios šalys: Bulgaria, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Lietuva, Turkija, Vengrija
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2013-2015
GenDiv: Mokymasis kartu, siekiant lyčių įvairovės su sprendimų priėmimu susijusiose pareigose
www.gendiv.eu
Projekto koordinatorius: Association for the Promotion of Women in Romania, Rumunija
Projekte dalyvaujančios šalys: Austrija, Ispanija, Italija, Kipras, Lietuva, Rumunija, Vokietija
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
Projektu siekiama sustiprinti moterų, užimančių vadovaujančias pareigas įvairiuose verslo sektoriuose, vadovavimo gebėjimus ir taip joms sudaryti galimybę užimti aukščiausio lygio vadovų pareigas.
Remiantis dalyvavimu pagrįsta metodologija, projekte dalyvaus ir vyrai, kuriems numatytas labai svarbus vaidmuo jų institucijose, padėsiantis jiems suprasti ir įvertinti lyčių skirtumus bei prisidėti prie pokyčių valdymo procesuose ir vyrų požiūryje į moteris. Projekto metu bus įgyta bendradarbiavimo mokymosi patirtis ir priemonės, kurios prisidės prie organizacijos mokymosi kultūros kaitos, kuriant novatorišką darbo aplinką grindžiamą žinių pasidalinimu tarp moterų ir vyrų.
2013
Gruzijos moterų ir vyrų lygybės institucinių mechanizmų stiprinimas Europos integracijos kontekste.
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva
Projekte dalyvaujančios šalys: Gruzija, Lietuva
Finansavimo šaltinis: Lietuvos užsienio reikalų ministerija
Projektas atsižvelgia į prioritetinius Gruzijos poreikius perimti Lietuvos reformų patirtį ir ES gerąsias praktikas, stiprinant institucijų, vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų administracinius gebėjimus siekti moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimo.
Projektas taip pat prisideda prie demokratijos plėtojimo Rytų šalyse.
2012-2013
„PAGALBA PGU – NAUJOS PERSPEKTYVOS“
Projekto koordinatorius: Pabėgėlių priėmimo centras, Lietuva
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva
Finansavimo šaltinis: Europos pabėgelių fondo Lietuvoje 2011 metų programa
Projektas yra skirtas sumažinti prieglobstį gavusių užsieniečių priklausomumą nuo valstybės paramos, išspręsti pagrindines prieglobstį gavusių užsieniečių integracijos į darbo rinką problemas, didinti galimybes integruotis kultūriniu ir socialiniu požiūriu, taikyti trūkstamas aktyvias integracijos priemones, tobulinti prieglobstį gavusių užsieniečių informavimo sistemą, informuoti visuomenę.
2012-2013
Projektas, skirtas įgyvendinti Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2010-2014 metų programos įgyvendinimo priemonių plano 13.3, 22.2 ir 24.2 priemones.
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Finansavimo šaltinis: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
2013-2014
„Naujos socialinės paramos schemos sudarančios labiausiai pažeidžiamoms šeimoms galimybes įsigyti papildomų pajamų“
Projekto koordinatorius: FORMAPER – Milano prekybos, pramonės, amatų ir žemės ūkio rūmų agentūra, Italija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Ispanija Lietuva, Uzbekistanas.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos EuropeAid programa.
2012-2014
„Mokymosi visą gyvenimą programos rezultatų sklaida bibliotekose“
www.dixl.eu/lt
Projekto koordinatorius: Projekto koordinatorius: SIA “Baltic Bright”, Latvija
Projekte dalyvaujančios šalys: Čekija, Graikija, Latvija, Lietuva, Serbija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos KA4 paprogramė.
2012-2015
„Socialinis Inkubatorius” Nr.VP-1.3-SADM-02-K-03-079
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Italija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos socialinis fondas.
2007–2013m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM-02-K priemonės „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką"
2011-2013
„Ignite Europe: mokykime lektorius ugdyti ir remti socialinius verslininkus”
http://ignite.euproject.org
Projekto koordinatorius: South Sefton Development Trust (SSDT), Didžioji Britanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Lietuva, Bulgarija, Kipras, Vokietija, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2011-2013
„e-Mentoring: Nauji gebėjimai ir kompetencijos naujiems darbams”
www.e-mentoring.eu
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Bulgarija, Suomija, Vokietija, Italija, Didžioji Britanija, Jungtinės Amerikos Valstijos.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos KA3 paprogramė.
2011-2013
„E-MARIA: Europos rizikos vertinimo vadovas”
www.e-maria.eu
Projekto koordinatorius: AMCV (Asociacija prieš moterų smurtą), Portugalija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Portugalija, Lietuva, Austrija, Vokietija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrosios programos Baudžiamosios teisenos specialiąją programa.
2010-2013
„Joyn2.0: Sėkmingas kalbų mokymasis nuotoliniu būdu socialiniuose tinkluose”
www.joynlanguages.eu
Projekto koordinatorius: VSIA “Latvijas Televīzija”, Latvija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Latvija, Lietuva, Graikija, Airija, Švedija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos KA2 paprogramė.
2010-2012
„ILIC: Neformalus mokymasis bendruomenėse”
www.ilic-project.eu
Projekto koordinatorius: Merseyside Expanding Horizons Ltd, Didžioji Britanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžiosiji Britanija, Bulgarija, Lietuva, Airija, Vokietija, Italija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2010-2012
„ART MADE MAN: Socialinių problemų sprendimas per meno šokio ir judesio, bei rankdarbių terapijas”
www.artmademan.eu
Projekto koordinatorius: TAMAT NGO, Italija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Bulgarija, Lenkija, Ispanija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2009-2011
„PACT: Bendradarbiavimo ir mokymų kovoje su smurtu šeimoje skatinimas”
www.pact-eu.org.
Projekto koordinatorius: BUPNET GmbH, Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Austrija, Italija, Malta, Lenkija, Portugalija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2010-2012
„GenCo: Lyčių lygybės kompetencijos versle ir tyrimuose”
www.gender-competence.eu
Projekto koordinatorius: Technical University of Dortmund, Social Research Centre, Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Austrija, Čekija, Graikija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2009-2012
„Moterų socialinio mobilumo skatinimo modelis”
www.msms.lpf.lt
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Vokietija, Suomija.
Finansavimo šaltinis: Europos Struktūrinis Fondas.
2009-2011
„LIGHT - Naujoviški metodai ir praktinės priemonės, skatinančios socialinę integraciją”
www.socialmobility.eu
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Vokietija, Čekija, Olandija, Ispanija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2009-2011
„FAMILY - Darbo ir šeimos suderinamumas – mokymai visai šeimai”
family-learning.eu.lpf.lt
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Vokietija, Suomija, Italija, Latvija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2009-2011
„Fish in a Euro Box”
www.fishinaeurobox.eu
Projekto koordinatorius: Merseyside Expanding Horizons Ltd, Didžioji Bratanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžioji Bratanija, Lietuva, Bulgarija, Vokietija, Olandija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2009-2011
„ELSA: Gerinkime gyvenimo kokybę”
www.elsacare.eu
Projekto koordinatorius: TEAM Srl., Italija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Austria, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos KA3 paprogramė.
2008-2011
„GED-PLAN: Lyčių lygybės ir lygių galimybių planavimas darbo vietose”
gedplan.eu.lpf.lt
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Vokietija, Suomija, Liuksemburgas.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2007-2009
„CYRIL: Jūsų regiono kultūra neformalaus mokymosi kontekste”
Projekto koordinatorius: Deeside College, Coleg Glannau Dyfrdwy, Wales, Didžioji Britanija
Projekte dalyvaujančios šalys: Čekija, Lietuva, Islandija, Didžioji Britanija, Rumunija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2007-2009
„CIC: Visuomenės integracija ir sąryšis – atverkime širdis ir protus”
http://thecicproject.eu
Projekto koordinatorius: Merseyside Expanding Horizons Ltd, Didžioji Britanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Lietuva, Bulgarija, Graikija, Rumunija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2007-2009
„DiDE: Europa – lygių galimybių vystymasis”
www.thedideproject.eu
Projekto koordinatorius: Merseyside Expanding Horizons Ltd, Didžioji Britanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Didžioji Britanija, Lietuva, Vokietija, Graikija, Suomija, Olandija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2007-2009
„M.E.I.N.: Migracija - Įgalinimas - Integracija – Tinklai”
Projekto koordinatorius: Paritätisches Bildungswerk Landesverband Nordrheinwestfalen e.V., Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Austrija, Bulgarija, Italija, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2006-2008
„Ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų švietimas bei mokymas lyčių lygybės tematika“
Projekto koordinatorius: Katholische Hochschule für Sozialwesen Berlin (KHSB), Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Norvegija, Ispanija, Turkija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2006-2008
„Moterų ir vyrų lygių galimybių įgyvendinimas užimtumo srityje – priemonės, praktika, pokyčiai”
www.ppp.webinfo.lt
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys:Lietuva, Suomija.
Finansavimo šaltinis: Europos Struktūrinis Fondas.
2006-2008
„Pagrindas”
Projekto koordinatorius: BUPNET GmbH, Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Italija, Malta, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2006-2008
„STEP: Žingsniai link Europos bendradarbiavimo”
www.steproject.net/index.html
Projekto koordinatorius: Federació d’Associacions Culturals i Educatives de Persones Adultes (FACEPA), Ispanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Ispanija, Lietuva, Vokietija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2006-2007
„Inovaciniai sprendimai, skirti tobulinti socialinio aprūpinimo įstaigų darbuotojų profesinius sugebėjimus”
Projekto koordinatorius: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS), Lenkija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lenkija, Lietuva, Belgija, Danija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2006-2007
„Rūpinkimės slaugytojais”
Projekto koordinatorius: Istituto per gli Studi sui Servizi Sociali ISTISSS Onlus, Italija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrosios programos Daphne II paprogramė.
2005-2008 patikslinti datą
„Ištiesk ranką”
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Vokietija, Suomija, Slovėnija.
Finansavimo šaltinis: Europos socialinis fondas ir Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
2005-2007
„DiGe_E- Įvairialypiškumo ir lyčių lygybės ekspertai Europai”
Projekto koordinatorius: Landesinstitut für Qualifizierung, Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Belgija, Suomija, Graikija, Portugalija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramė.
2005-2006 ar 2005-2008 patikslinti datą
„MIND – Kaip išspręsti šeimos konfliktus išvengiant aukų”
Projekto koordinatorius: Centro Nazionale per il Volontariato, Italija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Belgija, Latvija, Slovėnija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrosios programos Daphne II programa.
2005-2006
„INTO: Tarpkultūrinis dialogas Europos bendruomenėje”
Projekto koordinatorius: Federacion de Asociaciones Culturales y Educativas de Personas Adultas (FACEPA), Ispanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Ispanija, Lietuva, Danija, Vokietija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis:Europos Komisijos INTI programa.
2004-2005
„Įsipareigoję tėvai – mokymo kursas darbui su tėvais migrantais šeimos švietimo klausimais”
Projekto koordinatorius: Paritätisches Bildungswerk Landesverband Nordrheinwestfalen e.V., Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Austrija, Lenkija, Rumunija, Ispanija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2004-2006
„DELOA: mobilūs seminarai kaimo moterims - seksualinis švietimas bei informacija lyčių lygybės ir lygių galimybių klausimais”
Projekto koordinatorius: Fundacion Paideia Galiza, Ispanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Ispanija, Lietuva, Bulgarija, Kipras, Rumunija, Portugalijal, Ispanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2004-2005
„Tinklo kūrimas prieš smurtą migrantų šeimose”
Projekto koordinatorius: Paritätisches Bildungswerk Landesverband Nordrheinwestfalen e.V., Vokietija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Vokietija, Lietuva, Lenkija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2003-2006
„Wo-Men- Lyčių lygybė kuria demokratiją”
www.gender-equality.webinfo.lt
Projekto koordinatorius: Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Austrija, Bulgarija, Čekija, Suomija, Rumunija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig paprogramė.
2003-2005
„Mokymo metodai neįgaliesiems su klausos ir regos sutrikimais”
Projekto koordinatorius: Centre for Continuing Education, Lenkija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lenkija, Lietuva, Austrija, Bulgarija, Čekija, Suomija, Italija, Rumunija, Ispanija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Socrates programa.
2003-2005
„E-kokybė: demokratinis kultūrų dialogas”
Projekto koordinatorius: Federacion de Asociaciones Culturales y Educativas de Personas Adultas (FACEPA), Ispanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Graikija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Ispanija, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos e-mokymosi iniciatyva.
2002-2005
„Suaugusiųjų švietimas aplinkos temomis: ALERT – 2“
Projekto koordinatorius: Envolve Partnersthips for Sustainability, Didžioji Britanija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Didžioji Britanija, Austrija, Prancūzija, Rumunija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Socrates programa.
2003-2004
„Galimybės moterims”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Suomija, Rusija.
Finansavimo šaltinis: Suomijos darbo ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.
2003-2004
„Lyčių lygybė kuria demokratiją”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: JAV Ambasada Lietuvoje.
2002-2004
„Nauja moterų profesinio mokymo metodologija Europos darbo rinkos poreikių aspektu: EURO – MOTERIS“
Projekto koordinatorius: Voivodship Labour Office of Gdansk, Lenkija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lenkija, Lietuva, Vokietija, Suomija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Leonardo da Vinci programa.
2001-2003
„Lanksčių mokymosi metodų puoselėjimas naudojant Europos aukštesniųjų liaudies mokyklų tinklą ”
Projekto koordinatorius: National Association Of Folk High Schools, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Danija, Kipras, Vokietija, Islandija, Italija, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Socrates programa.
2000- 2004
„Lietuvos nevyriausybinių organizacijų koalicija moterų teisėms ginti ”
www.women-coalition.webinfo.lt
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Delegacija Lietuvoje.
2000-2003
„Kelias į vieningą Europą“
Projekto koordinatorius: ВТУ "Св. Кирил и Методий" (St.Cyril and St. Methodius University of Veliko Turnovo), Bulgarija.
Projekte dalyvaujančios šalys: Bulgarija, Lietuva, Prancūzija, Italija, Rumunija, Ispanija, Švedija, Didžioji Britanija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Socrates programa.
2000-2001
„Lietuva pakeliui į vieningą Europą“
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos delegacijos Lietuvoje mažųjų projektų programa.
2000
„Moterys, demokratija ir žinios“
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Šiaurės Ministrų Taryba.
1999-2003
„Suaugusių švietimo organizacijų, dirbančių moterų užimtumo srityje, europinis tinklas”
http://lpf.lt/women-employment.lt/
Projekto koordinatorius Socialinių inovacijų fondas, Lietuva.
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Danija, Estija, Suomija, Vengrija, Olandija, Islandija, ispanija, Švedija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos Socrates programa.
1999-2000
„Nuo globalaus prie lokalaus: CEDAW monitoringo bei įgyvendinimo projektas“
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Jungtinių Tautų plėtros fondas moterims (UNIFEM).
1999-2000
„Socialinių partnerių vaidmens stiprinimas sprendžiant moterų nedarbo problemas“
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Olandija.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos PHARE partnerystės programa Lietuvoje ir Stichting GAMMA Dienstverlening (Olandija).
1999
„Socialinės partnerystės koalicija”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: JAV Baltijos Fondas, JAV tarptautinio vystymo agentūra.
1999
„Šiaurės – Baltijos šalių moterų neformalaus mokymo kursai”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Šiaurės Ministrų Taryba.
1997-1999
„Moterų ir bendruomeninis mokymo centras”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Europos Komisijos PHARE LIEN programa, Stichting GAMMA Dienstverlening, Stichting Rijnstad (Olandija).
1997-1998
„Geriau darbas nei pašalpa”- viešosios politikos įtakojimas moterų įsidarbinimo srityje”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: JAV Baltijos Fondas, JAV tarptautinio vystymosi agentūra (USAID).
1995-1997
„Moterų mokymo centras”
Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva.
Finansavimo šaltinis: Olandijos Vyriausybės programa „Parama Lietuvai socialinės gerovės srityje“ ir Stichting GAMMA Dienstverlening, Stichting Rijnstad (Olandija).